



Vaša ocena: 



Ocena 4,8 od 12 glasov
Ocenite to novico!
Če država premore 2.798 kilometrov obale, je razumljivo, da se ponaša z izjemno pestrostjo in lepotami. To srečo ima Južnoafriška republika.
Ta afriška država, ki jo obdajata tako Indijski kot Atlantski ocean, je po površini 25. največja na svetu. Meji na Namibijo, Bocvano, Zimbabve, Mozambik in Svazi.
Južnoafriška republika zadnje čase "diha" z organizacijo enega največjih športnih dogodkov, svetovnega nogometnega prvenstva, ki bo potekalo med 11. junijem in 11. julijem prihodnje leto. Vročica je v zraku in kljub nekaterim namigom, da bi jim prvenstvo Fifa lahko odvzela, se to ne bo zgodilo in afriška celina bo prvič v zgodovini gostila zbor najboljših nogometnih reprezentanc sveta. Znana so že vsa gostiteljska mesta, to so Johannesburg, Durban, Cape Town, Pretoria, Port Elizabeth, Bloemfontein, Nelspruit, Polokwane in Rustenburg.
| Ste med srečneži, ki so imeli priložnost obiskati plaže Južnoafriške republike? Objavite svoje fotografije na Mojem spletu ali zaupajte svoje vtise pod novico na forumu. |
Prav južnoafriške plaže so namreč eden glavnih čarov države in po trditvah njihove turistične organizacije se lahko kosajo z najlepšimi plažami sveta. Obiskovalcem, ki se nastavljajo sončnim žarkom, okoliške gore ponujajo prekrasno kuliso, veliko je možnosti aktivnega preživljanja dopusta, na plaži Boulders pa so glavna zanimivost kolonije pingvinov.
Dovolj besed, naj spregovorijo fotografije. Oglejte si utrinke iz nekaterih južnoafriških plaž.
A. P.
Prijavi napako