Avtomobilizem
(1)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3,7 od 6 glasov Ocenite to novico!
Peugeoti bodo od leta 2011 pod pokrovom imeli nove motorje. Foto: EPA

Dodaj v

Francozi s čistejšo družino

Peugeot Citroen z novimi motorji
30. april 2008 ob 06:37
Tremery - MMC RTV SLO

Koncern Peugeot Citroen najavlja novo družino bencinskih enolitrskih motorjev s tremi valji in z razponom moči od 51 kW (70 KM) do 74 kW (100 KM).

Cilj Francozov je ponuditi vozila, ki bodo brez dodatne tehnologije imela emisijo ogljikovega dioksida manjšo od 100 gramov na kilometer. S tem namenom bodo naredili dve tovarni, eno v Franciji, drugo v Vzhodni Evropi.

Prva tovarna, kjer bodo na leto naredili 600.000 motorjev, bo začela obratovati leta 2011. Zgradili jo bodo v francoskem mestu Tremery, kjer ima PSA Peugeot Citroen že svoje prostore. Na novo naj bi zaposlili več kot 500 ljudi. Lani je tovarna v Tremeryju, ki je v bližini Metza, proizvedla 1,74 milijona motorjev. Tovarno so v tem kraju odprli leta 1979, od takrat pa so tu proizvedli več kot 30 milijonov motorjev.

Drugo tovarno bodo zgradili do leta 2012, kje pa bo stala, pa naj bi bilo znano do sredine tega leta. Z novo tovarno želi koncern povečati svoj vpliv na tem območju. Francozi imajo svoje tovarne že v Tranvi na Slovaškem, v Kolinu na Češkem in v Bursi v Turčiji.

Prijavi napako
Komentarji
SANTER
# 30.04.2008 ob 17:09
Sem prav razumel: enostaven motor, brez pretirane elektronike, brez high end tech turbinc, ki stanejo celo premoženje, brez sintetičnih olj tipa SAE 5W 60, pa še vedno prijazen do okolja in sprejemljivo uporaben?

Lepo, sem za!

Glede na zadnje podvige v naši zakonodaji, bom res zelo težko pogrešal 265 KW motor v avtu, ko se bom cijazil s 5 Km/uro v prometni konici!
Avtomobilizem
Avtomobilizem - Tehnika
link
Na elektriko iz domače vtičnice
7
23. junij 2010 ob 15:24 V Sloveniji bo, podobno kot 599 kopij po vsem svetu, tri leta na testiranju Toyotin hibrid prius plug-in, ki se polni prek električne vtičnice.
Več novic ...
Kazalo