



Vaša ocena: 



Ocena 4,5 od 18 glasov
Ocenite to novico!
Pretekli teden so pri podjetju Tesla predstavili še svoj drugi model električnega avtomobila. Po roadsterju bo to petvratna limuzina, poimenovana model S.
Po besedah ustanovitelja in direktorja Tesle Elona Muska bodo električno limuzino začeli proizvajati leta 2011, začetna cena pa bo približno 50.000 ameriških dolarjev.
Model S je postavljen na povsem novo osnovo in si z električnim športnikom ne deli prav nobenega dela. Nove so tudi baterije, ki so še tanjše kot pri roadsterju, s čimer omogočajo več prostora v notranjosti. Tam se bo lahko udobno namestilo pet potnikov, omogočena pa bo vgradnja dodatnih dveh manjših sedežev, namenjenih predvsem za otroke, ki bosta obrnjena v nasprotno smer.
Litij-ionske baterije bodo na voljo v treh paketih. Osnovni bo zadostoval za nekaj več kot 250 kilometrov vožnje, druga dva, nekoliko večja, pa za 370 oziroma 480 kilometrov. Baterije bodo lastniki lahko napolnili v najmanj 45 minutah (480 V), prek navadne (240 V) vtičnice v štirih urah, pri napetosti 120 V pa bo polnjenje trajalo celo noč. Pri Tesli razmišljajo tudi o možnosti izposoje baterijskih vložkov, kar bo omogočalo, da prazne baterije zamenjate s polnimi v pičlih petih minutah.
O pogonskem agregatu za zdaj ni podrobnosti
Limuzino tesla S, izdelano v celoti iz aluminija, bo poganjal motor, o katerem za zdaj še ni na voljo podrobnosti. Znano je le, da naj bi motor, katerega moč bo prenašal brezstopenjski menjalnik, razvil najvišjo hitrost okrog 210 km/h, od ničle do stotice pa naj bi teslina limuzina pospešila v manj kot šestih (5,6) sekundah. Športna različica pa v zavidljivih 4,8 sekunde. Seveda pa je o zanesljivosti teh podatkov (preden bodo izdelali prvi primerek) prezgodaj govoriti.
J. S.
Prijavi napako
Uživaj s svojo Sony A350....tisto o jajcih na oko z Nikonom pa raje ne razlagaj okol,še posebej fotografom,ker se boš osmešil do konca ;)
Nikona sem sprobal in kvjecjemu naredim "jajca na oko" z njim!! :)
drgač pa lep avtek :D
ooooo
(Tukej je govora o čist drugem avtu, tako da kaj limaš linke od mercedesa ;)
Ehh..... do 2011 je še 2 leti, drugače je pa kar lep in zanimiv avto :) nebi se ga braniu, hehe...
NE! :)
PS Te fotke so iz moje kamerice, slikano VCERAJ!!!! :) Imam RAW originale, okrog 15, velikost okrog 14 megapixlow
http://www.madeenjibreel.net/photo/s65am
g2.jpg
Tole je hudo! :)
http://www.madeenjibreel.net/photo/s65am
g.jpg