Avtomobilnost
(9)

Poudarki

  • 3,8-litrski motor V6 s 410 kilovati (550 KM)
  • Prodaja le na izbranih trgih, brez slovenskega
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.9 od 19 glasov Ocenite to novico!
Nissan GT-R
Nissan GT-R je med ljubitelji japonskih superšportnikov že postal ikona. Foto: Nissan

Dodaj v

Zmogljivejši GT-R najprej na Japonskem

Nissan bo svojega športnika v Evropo in Ameriko pripeljal šele na začetku leta 2013
2. november 2012 ob 21:26
Yokohama - MMC RTV SLO

GT-R modelskega leta 2013 je zmogljivejši in po zagotovilih konstruktorjev ponuja še več užitka v vožnji, kar bodo najprej preizkusili japonski kupci.

Nissan bo namreč začel prodajo osveženega superšportnika na domačem trgu že 19. novembra letos, na prvih izbranih trgih v Severni Ameriki in Evropi pa šele januarja prihodnje leto. Tudi z novim modelskim letom bodo nadaljevali selektivni izbor trgov, ki temelji tako na prodajnih potencialih kot tudi pripravljenost lokalnih prodajalcev na posebne zahteve, povezane s posebnim statusom vozila.

Takšna "prevzetnost" superšportnika temelji tudi na tem, da se pod motornim pokrovom skriva 3,8-litrski motor V6 z močjo 410 kilovatov (550 KM), ki po najnovejši dodelavi požene avtomobil do hitrosti 100 kilometrov na uro v 2,7 sekunde, kar je 0,1 sekunde hitreje kot pri modelskem letu 2012. Kaj pomenijo izboljšave na bolj odzivnem motorju v praksi, pa so seveda preizkusili tudi letos maja na Nürburgringu ter prevozili krog v rekordnem času sedmih minut in 18,9 sekunde.

Med izboljšavami, ki jih je bila deležna različica novega modelskega leta pri Nissanu, izpostavljajo nove vzbrizgalnike za gorivo, nov ventil za turbinski polnilnik in učinkovitejše podmazovanje motorja. Na podvozju pa so poskrbeli za drugačne nastavitve, znižali težišče vozila, izboljšali krmilni sistem in ojačali nekaj ključnih delov karoserije.

M. Kr.
Nissan GT-R
Nissan GT-R
Prijavi napako
Oddajte svoj komentar - Število komentarjev: 9
Kazalo