



Vaša ocena: 



Ocena 1,5 od 26 glasov
Ocenite to novico!
V soboto zvečer se je več tisoč obiskovalcev drenjalo na ljubljanskem Gospodarskem razstavišču in glasno pozdravljalo balkanske zvezde, ki so se na odru vrstile druga za drugo.
Bil je namreč večer festivala Balkan music fest, ki je bil sprva predviden kot "open air" festival, vendar pa so se organizatorji nazadnje odločili, da ga bodo prestavili v dvorano, obiskovalci pa so njihovo odločitev nazadnje pošteno preklinjali.
Prireditveni prostor so namreč že v zgodnjih večernih urah napolnili do zadnjega kotička in se gnetli v vroči zatohli dvorani, a nastopajoči izvajalci so nato le poskrbeli, da so se misli osredotočale na glasbo, ne pa več toliko na to, kako jim bo uspelo vdihniti tisto malo zraka, ki ga je bilo na voljo, še vedno pa so besneli zaradi pošteno zasoljenih cen pijač - za 0,3 dcl viskija Chivas je bilo na primer treba odšteti kar šest evrov! Pritožbe pa so - tako kot v petek na sestrskem festivalu Rock music fest - letele tudi na (ne)kakovost zvoka.
Množica je težko čakala Ceco
Kot je na koncertih balkanskih zvezd že v navadi, je občinstvo najprej ogreval Ujdi bend z Mirom Todosovskim na čelu, nato pa je prišel čas za prvega gosta - skupino Miligram, za njo pa je ob 22.00 prišla na vrsto verjetno najbolj priljubljena srbska pevka Svetlana Ražnatović - Ceca. Čeprav se je Ceca v Ljubljani s kar dvema velikima koncertoma ustavila tudi že letos spomladi, je bilo iz navdušenja občinstva razvidno, da se je še zdaleč niso naveličali, še manj pa njenih uspešnic, ki jih sestavljajo tako nežne balade kot tudi hitrejši ritmi.
Na Gospodarskem razstavišču je zagorelo
Zdelo se je, da je največ obiskovalcev prišlo prav zaradi nje, saj se je dvorana dodobra izpraznila, ko je Ceca odšla z odra, zamenjal pa jo je Goran Bregović, ki je imel s seboj tudi mali orkester in folkloristki. Za njim je na oder prišel Amadeus bend, ki je poskrbel za največji odrski spektakel, ki je doživel vrhunec, ko so člani skupine na odru zažgali klaviaturo, jo vrgli z odra in sprožili še gasilni aparat (vse to si lahko ogledate tudi v priloženem videoposnetku).
Na krilih Lukasa
Noč se je že bližala jutru, ko so na svoj račun prišli še tisti najvztrajnejši oboževalci, saj so ob 3.00 le dočakali svojega ljubljenca Aca Lukasa - enega najbolj razvpitih srbskih pevcev, ki slovi po svojem značilnem glasu, mračnih besedilih, arogantnem vedenju, ves čas ga obkrožajo govorice o rednem uživanju kokaina, pohvali pa se lahko z verjetno najzvestejšimi, skoraj fanatičnimi oboževalci (v priloženem videoposnetku je tudi del njegovega nastopa). Lukas je s svojimi zvestimi oboževalci kot običajno ostal do zore, nato pa se ob zvokih svoje uspešnice Nešto protiv bolova poslovil, v dvorani so se prižgale luči in še zadnji obiskovalci so se odpravili jutranji zarji naproti.
glasba je glasba
ni "rdeča ali bela"
se pa strinjam, da je preveč tuje glasbe (predvsem angleške in ameriške) pri nas (radio, tv, koncerti...)
Mogoče pa so organizatorji v veliki zmoti ko vse kar imajo ne delajo v SLO !?
Ker doslej vsakokrat ko sem prav enako rekel sem dobil podrobno pojasnjeno zakaj ne :-(
Sem samo konstruktivno odgovoril. Moti me edino to, da vse mečeš v isti koš in čisto nič drugega.
A pljuvam po slovenski glasbi? Ne ne. Če bi si prebral, kaj sem napisal bi vedel, da poslušam tako balkansko kot našo glasbo in ne pljuvam in nikoli nisem pljuval po nobeni glasbi.
da se vsi skupaj 'potolažite', par dejstev / stališč iz t.i. koncertnih krogov:
Torej; dejstvo št. 1 je da t.i. balkanska muzika ima v SLO zadostno populacijo, vtoliko da se njihovi koncerti izplačajo. Torej bo teh koncertov še vnaprej ...
2) Enako, a v obratni smeri velja da v SLO ni zanimanja za tuje glasbenike, ne glede ali je to rock ali pop, oz. vse kar izhaja iz teh dveh osnovnih žanrov. Vključno z metal / heavy metal.
Za pojasnilo; misli se predvsem na največja imena HM in kar izhaja iz tega (torej dvorana Stožice, stadion!
3) zaradi tega je popolnoma logično da naši organizatorji niti v sanjah ne želijo več 'tvegati' - še toliko bolj kot je sicer vsak koncert tveganje - da pripeljejo močna, velika imena k nam.
4) En od razlogov je tudi, da na splošno se v SLO vstopnice ne kupujejo. Tovrstni trend se, kot je vsaj slišati v koncertnih krogih, pojavlja tudi za balkansko muziko, kjer so povsem razumljivo cene vstopnic kar cenejše, kot so sicer za veliko večino tujih bendov.
5) ... :-) še enkrat preberite od 1. do 4. :))) ... in prišli boste do zaključka da pač pri nas ne bo nič ali 'skoraj nič koncertov' - misli se na tuja imena.
Sam se recimo ne delam, da sem iz dol. Pa rad poslušam balkansko glasbo. Pa se imam za ponosnega Slovenca. Navijam za Slovenijo v vseh športih in se najbolj ponosnega počutim takrat, ko naši blestijo. Zakaj moreš vse metat v isti koš, da vsi prihajamo iz dol, oz. da se delamo "južnjake"? Vsak ima pač sebi ljubo zvrst, ki jo rad posluša. Nekateri rock, metal, balkan, slovensko glasbo... ne rabite pa sedaj tukaj z nekimi stereotipi kdo posluša to glasbo.
Pa lep pozdrav & lep sončen dan vam želim :)
če je balkan glasba res tako dobra, zakaj je nihče na svetu ne posluša, razen balkanci? Te vaše cvileče cigumigu muzike severno od karavank ne posluša nihče, razen balkanskih gastarbajterjev. Balkanske muzike ne morete nikomur na svetu prodati, razen Slovencem, ki ste jih 50 let načrtno poneumili že od vrtca naprej.
Mirnčan, svojo nestrpnost izražaš s svojim pisanjem. Pojdi raje na dozo cvička, da te ne bo strah salafitov, salamitov, bosanđerosov pa orto muslimov, ki te čakajo za tvojo poštirkano živo mejo.
Mogoče bi bilo pametno da pokukaš izza svoje hiše in uvidiš, da obstaja tudi drugi svet.
To je recimo kvalitetna slovenska glasba.
Pa rad poslušam tudi južne izvajalce (Dino Merlin, Plavi orkestar ipd.)
Zadnjič se peljem mimo našega lokalnega vrtca in so imeli otroci neko rajanje, zraven pa na polno nabijala hrvaška muzika. Da me je melo da bi se ustavil in nadrl vzgojiteljice, če vejo kje mi živimo. Me zanima če v hrvaških vrtcih nabijajo slovensko muziko. Če že taki mali otroci poslušajo tako glasbo, ni čudno da se nanjo navadijo in jo potem poslušajo tudi v starosti.
Pa ne mi zdaj z neko Natalijo Verboten in podobnim sranjem, saj mamo tudi mi kvalitetno glasbo.
Nič ne bi bilo narobe, če bi taki koncerti bili dva-, trikrat na leto, ne pa vsak mesec. Potem pa v vsaki gostilni poslušaš tako glasbo, folk se dere ''Bosna'' ipd. S takim načinom se priseljenci nikoli ne bodo integrirali v našo družbo.
Saj prav da ne pozabiš, od kod si prišel in da si ponosen na svoje korenine, ampak vseeno se je treba integrirat (ne asimilirat) v družbo.
Pojejte se desničarji, ker južnjaki polnijo dvorane.
Pa veste zakaj?
Primerjajte eno Slo veselico in en balkan žur. Kje je večja žurka, kje je večji odklop?
Ja na balkan žuru valjda! Kdo po pa gledal tam ene zategnjene slo bende, ki se pozibavajo malo v levo in malo v desno, vrhunec pa je ko rečejo "juhej!"?
Pa še nekaj bi lahko vedeli, koncertov v Ljubljani ne organizira Jankovič pač pa firme, ki se s tem ukvarjajo. Ali mogoče veselice v Dupleku organizira Janša?
Sicer pa smo Slovenci okus za glasbo pokazali spet letos na Eurosongu, kjer nas je zastopala ena mlada nedolžna faca z neko jokajočo balado.
Ostali so imeli energične odštekane pesmi, mi pa neko jokico.
Ja, taki smo, ker so pa drugi bolj odprti in odštekani pa smo jim nevoščljivi.
Potem je najbolje, da se zapreš v luknjo, okopavaš solatko in živiš svoje prečudovito homofobno življenje še naprej.
Vsak posluša tisto, kar mu paše. Pa če je to mocart, metalika al pa šaban...glasba je stvar tisočerih okusov, mar ne...
Ne vem pa, če se je kdaj kateri izmed vas sploh vprašal, zakaj do tega pride? Mogoče ravno zaradi homofobnega obnašanja ljudi, ki vse kar ni čistokrvno in vsaj malo zgleda drugače, je takoj kriminalec oz. ga je potrebno poslati čez Kolpo ali južneje. Če ne bi bilo t.i. gasterbajterjev, bi vsi mi danes po drekcu plavali ter se davili v smeteh, ker se eni gospodi gabijo ta dela.
Seveda, ne podpiram raznoraznih "balkanskih vaških posebnežev", ki delajo sranje, take bi bilo potrebno prevzgojiti in verjamem, da zna biti kar moteče za ljudi (tudi meni gre v nos), samo žal,danes se svet vrti v to smer. Vse pa je stvar vzgoje. Poznam veliko južnih bratcev, ki so dosti bolj kulturni od marsikaterih slovenceljev. Kar pojdite na kako vaško veselico....višek kulturne umetnosti. Poleg tega, če boš soseda "bosanca" prosil, če ti kaj pomaga, ti marsikateri ne bo odrekel pomoči.
In na koncu - ko vsi za novo leto ali pa kaj jaz vem za katere praznike rinete dol na jug, kjer vas sprejmejo kot kralje, potem je pa vsak "balkanec" blazno gostoljuben, nemoteč?? ali se motim...
Mislim, da je potrebno veliko strpnosti in svet bo lepši.
pa lep danželim
Sem prav zdaj govoril z Angležinjo, ki je z možem napol pribežala v Slovenijo..... pravi, da pri njih kmalu nihče ne bo več govoril angleško..... polno je nasilja, nevarne ulice.... največja grožnja pa priseljenci vseh ras, ki se ob najmanjšem discipliniranju izgovarjajo na človekove pravice........ Pretkanost muslimanskih bank, ki svojim dajejo ugodna posojila, kupujejo se kar cele ulice...iz avtomobilov pa na vas gledajo burke...... nič prijetno... res ne.
Pravi, da imamo tu pravi raj..... zaenkrat!
p.s. Noctiferia so pa eden boljših SLO bandov.
Sam ne poslušam balkanske glasbe in je nikoli nisem, ampak dejstvo je, da se takšni koncerti organizirajo zato, ker folk na njih preprosto hodi.
Trditi, da gre pa za neke teorije zarote (Janković je Srb in posledično je poskrbel, da je Cecin koncert nabito poln, ipd) je pa navadna neumnost. Poznam kup ljudi, ki hodijo na takšne koncerte in nobenega od njih nihče ne sili. In zanimivo je, da je večina njih čistokrvnih Slovencev. Tako da te bedaste teorije zarote so točno to - teorije zarote in nič več.
PET & MeadDrummer:
Za vaju je potem dobra skupina Noctiferia, vse ostalo je pa sranje, ali kako? Ali pa morda Henčke nabijata na vse glas?
Hafis, glasba zgoraj omenjenih "pevcev" pa je dobra? Malo morgen!
...pa ne me jebat,oliver ima letos že en peti koncert v lj...a se res ne more enega evropskega ali pa top zvezdnika pripeljat v lj:(
tudi Slovenci v Nemčiji imajo svoje fešte, Golica pa je postala največkrat predvajana skladba prav po zaslugi nemških poslušalcev, zato so ti komentarji prav bedni.
get a life.
ni samo z našo musko povezano .Pridejo tudi tuji kvalitetni zvajalci pa je prazno pa odpade. ko pride pa cigu migu prašičje cviljenje pa vsi letijo tja.
Kaj 'čmo, take 'mamo. Pri nas pač govorimo o multi kulti, kadar pride igrat Zuccero.
...
Mi gre kr na jok, k vidm kolk časa in denarja se namenja muskontarjem iz Balkana, medtem ko se domači prav borijo za trohico medijske pozornosti.
Pol pa pravi raja, da Slovenci nimamo dobre muske. Ja kolk jo maš pa možnost slišat, če se ne pobrigaš sam za to.
Uh, uh...