Iz sveta znanih

Poudarki

  • Video: Sredin incident v Dubrovniku
  • Stražar mora plačati globo in stroške sodišča
  • Takoj, ko mu je bil vrnjen potni list, je zapustil Dubrovnik
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3,8 od 16 glasov Ocenite to novico!
Julius Gerhard de Boer
Juliusu Gerhardu de Boerju, telesnemu stražarju Beyonce in Jay-Z-ja, je sodišče zaradi kaljenja nočnega reda in miru naložilo plačilo globe v višini okoli 76 evrov. Foto: Novi list
Dubrovnik
Prerekanje se je sprevrglo še v fizični obračun. Foto: Jutarnji.hr
Beyonce Knowles
Beyonce so hrvaški paparaci ujeli med sončenjem na palubi 47,5-metrske razkošne jahte Va Bene, ki jo je pred nekaj leti od Bernieja Ecclestona kupil glasbenik Eric Clapton. Foto: Jutarnji.hr

Dodaj v

Video: Beyoncein osebni stražar oglobljen s 76 evri

Incident v Dubrovniku se je zgodil v noči na sredo
21. avgust 2009 ob 10:30
Dubrovnik - MMC RTV SLO

Zaradi sredinega incidenta v središču Dubrovnika, v katerega sta bila vpletena Beyoncein osebni stražar in hrvaški snemalec, mora stražar plačati globo.

Telesnemu stražarju zvezdniškega para Beyonce Knowels in Jay Z-ja, 31-letnemu Juliusu Gerhardu de Boerju, je sodišče zaradi incidenta v središču Dubrovnika naložilo plačilo globe zaradi kaljenja javnega reda in miru v višini 554 kun (približno 76 evrov). Nizozemec bo moral plačati tudi stroške sodišča, to je 679 kun (približno 93 evrov).

Kot je znano, se je incident zgodil v noči na sredo, medtem ko sta glasbenika odhajala z večerje v prestižni restavraciji Gil's. Beyonce in Jay-Z sta se sprehajala po kamnitih uličicah proti pristanišču, kjer ju je čakal gliser, s katerim naj bi odplula do razkošne 47,5-metrske jahte Va Bene, zasidrane pri otočku Lokrum v bližini zgodovinskega jedra Dubrovnika.

Zvezdnika in njuno spremstvo pa so v zasedi čakali fotografi in snemalci, ki so jim nato sledili. Telesni stražar je nato enega izmed snemalcev zgrabil za roko, ga odrinil in mu zagrozil, naj ne snema. Zapletlo pa se je, ko se je skupini približal 57-letni snemalec Dragan Banović. Osebni stražar je naprej udaril po njegovi kameri (poškodoval je svetilko in baterijo) in se nato z brcami spravil še nanj (trikrat ga je brcnil v bok, zadel pa ga je tudi v zadnjico in predel ledvic).

Stražar po izreku sodbe zapustil Dubrovnik
Juliusu Gerhardu so po izreku sicer še nepravnomočne sodbe vrnili začasno odvzet potni list, po odločitvi sodišča pa je takoj zapustil Dubrovnik. De Boerja je po pisanju Novega lista zastopal priznan dubrovniški odvetnik Denis Orlić.

Zgodba ima tudi drugo plat
Zgodba pa ima tudi drugo plat. Dubrovniška policija je zaradi kaljenja javnega reda in miru ovadila tudi snemalca Dragana Banovića. Kot je vidno v videoposnetku, tudi Banović v (sprva) verbalnem obračunu ni ostal dolžan stražarju. Med ukrcavanjem na gliser je vanj vrgel stojalo, zaradi česar je stražarju dokončno prekipelo. Sprva mu je stojalo želel vreči nazaj, vendar se je po prigovarjanju prisotnih premislil in ga vrgel v morje. Od hrvaške ekipe snemalcev in fotografov pa se je poslovil z dvignjenim sredincem in nekaj sočnimi kletvicami v polomljeni hrvaščini.

Banović, lastnik in snemalec DU TV-ja, je dogodek takoj prijavil policiji. Zaradi fizičnega napada, grožnje in poškodovanja lastnine je zoper Beyonceinega stražarja vložil prijavo, z odvetnikoma Srdjom Jakšićem in Gašparjem Lujakom pa še čaka na poziv dubrovniškega sodišča.

Videoposnetek dogajanja v Dubrovniku v noči na sredo si lahko ogledate spodaj.

A. M.
Prijavi napako
Komentarji
Sony girl
# 22.08.2009 ob 22:51
Hrvati si delajo reklamo. Vsaka reklama je dobra reklama.
helsinki
# 22.08.2009 ob 11:52
sramota za hrvaško, pravi balkanci
Maat
# 21.08.2009 ob 17:41
mislm...kok so pa to zoprni s telimi kamerami ne morš verjet da je človk lohk tok zoprno vsiljiv ne da bi mu enkrat nerod ratal??!!
pol ti pa še kej vate vrže. le kermu se neb scufal, sam to nej mi en pove. ga ni takega flegmatika na celem svetu. slej ko prej ti požrejo živce.
R9
# 21.08.2009 ob 12:27
Hvala lepa za tak dopust.
Thorr_
# 21.08.2009 ob 11:18
@UK

fora je v tem, da to prodaja revije, časopise in TV oddaje, ki vključujejo tovrstne prispevke.

dokler bo kar velik segment populacije užival v tovrstnem vojerstvu bo tudi dovolj dela za paparace in podobne pijavke.
prazo
# 21.08.2009 ob 11:14
Ojoj, preden sm vidu posnetek sm si mislu da gre še za enega naduvanega varnostnika, ki samo čaka da bo koga pretepu, po ogledu posnetka pa vidm da si varnostnik zasluži čestitke ker je tako milo reagiral kot je... Mislm če ti nekdo vrže stojalo v hrbet ma da se ti strga.. V vašem članku se vidi kako novinarji držite skupaj in skušate varnostnika prikazat kot nasilneža brez razloga in ubogega kamermana kot nekoga, ki je zgolj opravljal svoje delo in skušal nahraniti družino in potem se je brez razloga nanj spravil nasilni varnostnik in mu polomil opremo... Kul vam gre...
fokus
# 21.08.2009 ob 11:13
Škoda, da ni še snemalca vrgel v morje, saj ga je pravzaprav napadel.
b3dan3c
# 21.08.2009 ob 10:48
Ja pa zelo poln dubrovnik, skor tolk kokr takrat ko sem sam bil tm...
UK
# 21.08.2009 ob 10:45
Mater ej, nikol ne bom razumela v cem je fora tega zasledovanja in slikanja in snemanja...
Sej vem, folk to gleda in kupuje, sam ce pa ne bi nihce nardil teh butastih fotk pa ne bi imeli kaj kupovat a ne...
S tega zgornjega posnetka pa res ne vem kaj naj bi vidla... kak Beyonce hodi v visokih petkah al kaj???? WTF
tuditi
# 21.08.2009 ob 10:40
Pa sej tile novinarji in fotografi so res lahko prav nadležni.Komu bi pa pasalo,da ga takole non stop nekdo snema in mu stoji za ritjo!Nobenemu!Takšne ljudi bi morala policija lepo kaznovati,če ne želiš da te nekdo snema te nima pravico snemat.

Mu dam pa čist prav da mu je vrgel opremo v morje haha:)
KoRnholio8
# 21.08.2009 ob 10:38
hahah, paparacije bi zdaj pa moglo še sodišče braniti? so bogi...

varnostnik bo plačal 150€, tisto stojalo in druga oprema, pa je snemalca stala vsaj 500€ - bo vsaj drugič raje kaj bolj normalnega snemal.
Driklc
# 21.08.2009 ob 10:31
UH, verjetno si bo moral sposoditi to bajno vsoto.
Kazalo