Bi tudi vi v izbor najlepših uvrstili simpatičnega Italijana? Foto: EPA

Celotno dogajanja evropskega prvenstva se je začelo 13. avgusta, a je največ medijske pozornosti požel plavalni del prvenstva v 50-metrskem bazenu, ki se je začel v ponedeljek. Od takrat je bilo podeljenih že kar nekaj kompletov medalj, postavljeni so bili številni novi rekordi, tako da so ljubitelji evropskega plavanja že prišli na svoj račun.

Poleg rezultatov so lahko tako gledalke in gledalci, ki jih časi in uvrstitve malo manj zanimajo, videli tudi druge "posledice" vsakodnevnih treningov in naporov. Ti namreč plavalcem ne prinašajo samo boljših rezultatov, ampak tudi izklesana telesa.

Tako si lahko avgusta, ko potekajo številna velika športna tekmovanja, ogledate številne postavne športnike in športnice.

Po atletinjah, ki so se predstavile v Zürichu, vam tokrat predstavljamo nekaj najprivlačnejših plavalcev.

Nemec Philip Heintz je na domačem prvenstvu osvojil drugo mesto v svoji paradni disciplini 200 metrov mešano. Od 192 cm visokega in 86 kg težkega 23-letnika je bil za sedem stotink boljši le Madžar Laszlo Cseh. Foto: EPA
26-letni Ravenčan Damir Dugonjič je bil prvi Slovenec, ki se mu je uspelo uvrstiti v letošnji berlinski finale. Na 100 metrov prsno je 202 cm visoki Korošec zasedel sedmo mesto. Foto: BoBo
25-letni poljski tekmovalec Konrad Czerniak je leta 2013 na svetovnem prvenstvu v Barceloni osvojil bronasto medaljo na 100 metrov delfin, potem ko je bil v Šanghaju dve leti prej srebrn v isti disciplini. 193 cm visoki Poljak je leta 2011 na domačem evropskem prvenstvu v kratkih bazenih postal prvak tako na 50 m prosto kot tudi 100 metrov delfin. Foto: EPA
Gabriele Detti je v Berlinu osvojil bronasto medaljo na 1.500 metrov prosto. 184 cm visoki italijanski plavalec je aktualni evropski rekorder na 800 metrov prosto s časom 7:42.74. Na pol krajši razdalji pa je Italijan v Berlinu zasedel nehvaležno četrto mesto. Foto: EPA
Sebastiaan Verschuren ima za seboj precej uspešno evropsko prvenstvo v nemški prestolnici. V disciplini 200 metrov prosto je bil na koncu šesti, odlično pa je nastopal tudi na pol krajši razdalji. Nizozemec je visok 1,91 metra. Foto: EPA
O Filippu Magniniju se v plavalnem svetu in italijanski športni javnosti govori tako ali drugače. Če ne zaradi uspehov v bazenu, kjer je na svetovnih in evropskih prvenstvih osvojil že 17 zlatih medalj, pa v povezavi z njegovimi osvajalskimi pohodi, v katerih se njegovim čarom ni mogla upreti tudi Federica Pellegrini. Foto: EPA
Med najpostavnejše plavalce, ki nastopajo v Berlinu, zagotovo spada tudi Benjamin Stasiulis. 28-letnik je ta teden že nastopil v finalu na 100 metrov hrbtno, kjer je končal na 5. mestu. Francoz, ki je nekaj časa hodil tudi s plavalno kolegico iz reprezentance in veliko zvezdnico tega športa Laure Manaudou, ima z velikih tekmovanj štiri kolajne. Foto: EPA
Luka Dotto je skupaj s kolegi iz reprezentance v moški štafeti na 100 metrov prosto v Berlinu zasedel tretje mesto. 24-letni Italijan je tudi fotomodel, med drugim je poziral tudi v Armanijevem spodnjem perilu. Foto: EPA
Rafael Munoz je eden izmed tistih plavalcev, ki si je tekmovalno slavo pridobil s hitrimi kopalkami. Če je bil pred letom 2009 bolj prepoznaven zaradi svojega videza, ki ga je popeljal že do številnih fotografiranj za lepotne revije in oglase, je od takrat naprej znan kot svetovni rekorder na 50 metrov delfin. Foto: EPA
Madžarski plavalec Gergo Kis je bil v Berlinu osmi na 400 metrov prosto, 26-letni plavalec pa je bil na še enkrat daljši razdalji neuspešen, saj se 183 cm visokemu plavalcu ni uspelo uvrstiti v finalne boje. Foto: EPA
Med največje zvezde evropskega plavanja spada tudi Vladimir Morozov. 22-letni Rus na startnem kamnu iz različnih razlogov privabi marsikateri pogled s tribun, v središču pozornosti pa je vsakič, ko stopi na najvišjo stopničko. Njegova paradna disciplina je 50 metrov hrbtno, kjer je v Berlinu prvi favorit za zmago. Foto: EPA
V tej kategoriji se je znašel tudi 19-letni Martin Bau. Eden izmed najpozitivnejših presenečenj v slovenski odpravi v Berlinu je svoje nastope na EP-ju že končal. Osebna rekorda je izboljšal tako na 400 kot 800 metrov prosto, zelo blizu temu pa je bil tudi na 200 metrov prosto. Foto: BoBo