Ekipa Piacenze je bila pred leti celo članica prve italijanske lige. Foto: Reuters

Celotna prva postava Piacenze in trenerski štab ni želel oditi na gostovanje, saj jim klub dolguje več plač. Na igrišče je tako stopilo šest najstnikov in 39-letni fizioterapevt kluba. Tekmo so namreč morali odigrati, saj so pred tem tri že izpustili če bi še četrto, bi bili izključeni iz tretjeligaškega tekmovanja.

Ob polčasu je bil izid 16:0 za Cuneo, pri katerem sta si statistiko najbolj izboljšala Hicham Kanis s šestimi in Edoardo Defendi s petimi zadetki. V drugem polčasu je moral vratar Piacenze po žogo v gol še štirikrat. Kapetan Piacenze je bil 19-letni Nicola Cirigliano, ki je bil napisan tudi kot trener ekipe. Fizioterapevt je moral na igrišče stopiti po sili razmer, saj je eden izmed najstniških igralcev, ki je bil predviden za igranje, doma pozabil svojo izkaznico, zato se ni mogel legitimirati.

Klub se že nekaj časa bori s hudimi finančnimi težavami. Lani so ga prodali za simbolično ceno enega evra. Lani so v celotni sezoni zbrali le osem točk.