Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ta teden sta dve novici iz vesolja preplavili medije. V prvi se je posadka šestih žensk turistk odpravila do meje med Zemljinim ozračjem in vesoljem. Druga pa razkriva, da so znanstveniki s teleskopom James Webb odkrili do zdaj najtrdnejše dokaze, da zunaj našega sončnega sistema morda obstaja življenje. Prva je bila precej odmevnejša od druge, čeprav je bolj oglas za podjetje, ki ponuja drage turistične polete v vesolje.
V Muzeju evolucije na Danskem so pripravili razstavo najpristnejših okostij dinozavrov v Evropi. Najzanimivejše je skoraj popolno okostje 7 metrov dolgega in 3 metre visokega stegozavra. Živel je pred več kot 150-imi milijoni let.
V predstavi Gledališče do A do Ž mladi umetniki predstavijo tiste poklice v gledališču, ki jih na odru ne vidimo, a so nujni za izvedbo predstave. Prisluhnite tudi japonski pravljici Smolnati borovec, ki jo pripoveduje Metka Lipnik iz Mariborske knjižnice.
V rubriki Od repa do uhljev se družimo z živalskimi prijatelji. Odklenili bomo še nekaj skrivnosti. Ali slon lahko skoči? Katera od živali zna leteti vzvratno? In katera žival spominja na avtobus? P kot preverite …
Zofkarji so presenetili zdravnika Denisa. V zahvalo, ker je z njimi delil svoje dragoceno znanje, so še sami poiskali zanimivosti o človeškem telesu. Naj tudi vam vzamejo sapo!
Kako pogosto pogledate v nebo, otroci? Ali pa prisluhnete vremenski napovedi … Ste dobre ali slabe volje, ko slišite in izveste, da bo deževalo …? Sploh veste, kako nastane dež? In od kod pridejo dežne kaplje, kako nastanejo, kako velike so in kako hitro potujejo proti tlem? O tem več v današnjemu Zakajčku s Tadejo Bizilj in z njenimi sogovorniki.
V rubriki Od repa do uhljev se družimo z živalskimi prijatelji. Tokrat ugotavljamo, katere živali redko obiščejo veterinarja. Med njimi je tudi krokodil. Zakaj? H kot hop med repe in uhlje!
Kaj se zgodi, če se imunski sistem odpravi na počitnice? Kaj sploh je imunski sistem? Zdaj že dobro veste, kdo ima odgovore na vprašanja, povezana z delovanjem našega telesa. Tako je. Zdravnik Denis. Čaka vas v rubriki Od nog do glave.
Danes v oddaji Radijski ringaraji preganjamo viruse in bacile, dajemo obliže na rano in se učimo tudi o prvi pomoči. Že na začetku današnje oddaje so nam otroci iz Kresnic povedali, da večkrat tudi sami zbolijo, zato smo v današnji rubriki Zakajček preverili, zakaj ljudje sploh zbolimo?
V rubriki Od repa do uhljev se družimo z živalskimi prijatelji. Kako dolgo živi majska mušica? In kako dolgo metulj monarh? Katera od živali lahko dočaka do dvesto let? Koliko svečk pa boste letos upihnili vi?
Kdaj zrastemo za največ centimetrov? In kdaj se rast ustavi? Koliko meri v višino Gaki? In koliko Julijana? Veste, da si svojo končno višino lahko celo izračunate … Kako? Odgovor poiščite pri zdravniku Denisu v rubriki Od nog do glave!
Danes v oddaji Radijski ringaraja stopamo po živalskem svetu – v seriji Zverinice, ki bo na sporedu zdaj vsako soboto v oddaji, smo spoznali morskega konjička, otroci iz Celja so nam povedali več o številnih drugih živalih, v rubriki Zakajček pa danes spoznamo nekaj živali, ki svetijo v temi. Veste, katere vse so to? In zakaj pravzaprav svetijo?
V rubriki Od repa do uhljev se družimo z živalskimi prijatelji. So tudi živali kdaj žalostne, jezne, navihane? Kako žalost pokaže psiček? Kakšna je prestrašena mačka? Mi smo v vaši družbi vedno dobre volje.
Zakaj smo včasih veseli? In zakaj smo včasih žalostni? Ali lahko glasba vpliva na naše razpoloženje? Kako se počutimo ob poslušanju vesele glasbe? Kaj pa ob poslušanju otožne glasbe? V družbi zdravnika Denisa, Anke in Sofie se potopite v svet čustev in takoj boste boljše volje!
Zimske počitnice se končujejo tudi za drugo polovico šolarjev – in tudi v tem tednu nam te vsaj v nižje ležečih krajih niso prinesle snežink, ki so si jih otroci želeli. Vseeno pa je marsikateri šolar v času počitnic stopil na smuči, se usedel na sani ali naredil kakšnega snežaka. Kako pa sneg sploh nastane? Ste kdaj razmišljali o tem? In kakšne barve je? Bele? Modre? Oranžne? In zakaj slišimo škripanje pod našimi nogami, ko hodimo po njem …? Vse to izvemo v današnjem Zakajčku s Tadejo Bizilj in z njenimi sogovorniki.
V rubriki Od repa do uhljev se družimo z živalskimi prijatelji. Koga tišči na stranišče? Želvo. Ptice. Kamelo. In podgano. Samo brez prerivanja, prosim!
Kot mi čistimo svoja stanovanja, telo čisti nas. Z izločanjem. Tokrat pod drobnogled postavljamo sečila. Kje v telesu se nahajajo in kako delujejo? Zdravnik Denis, beseda je vaša!
V rubriki Od repa do uhljev se družimo z živalskimi prijatelji. Kako se oglašajo njihovi želodci? Želodec krav je sestavljen iz štirih delov. Koliko časa potuje hrana po njenem telesu? In koliko želodcev imajo delfini? Preverite …
Kaj se zgodi s hrano, ko jo pojemo? Sofia in Anka sta pripravljeni na eksperiment, ki ga bosta izvedli po navodilih zdravnika Denisa. Ste pripravljeni tudi vi? Pridružite se jim, s praznim ali polnim želodcem!
Neveljaven email naslov