Takole se je končala odločilna akcija na tekmi. Foto: Reuters

Real je edini zadetek dosegel v zadnji minuti prvega polčasa, ko je genialna poteza uspela Karimu Benzemaju. Napadalec Reala je namreč žogo s peto poslal med nogama domačemu branilcu, pred golom jo je sprejel Casemiro in jo poslal v mrežo.

Villarreal vse bližje četrtemu mestu
Nogometaši Villarreala so premagali Valencio z 2:0. Za zmago v prestižnem lokalnem obračunu sta zadela Paco Alcacer v 14. in Gerard Moreno v 44. minuti. Rumena podmornica je napredovala na peto mesto na lestvici.

Albert Celades je bil odpuščen dan po porazu proti Villarrealu. Foto: EPA

Celades hitro zapustil klop netopirjev
Vodstvo Valencie je v ponedeljek odpustilo trenerja Alberta Celadesa. Kmalu po začetku letošnje sezone je moral oditi uspešni trener Marcelino, ki je Valencio dvakrat zapored popeljal v Ligo prvakov in osvojil kraljevi pokal.

Marcelina je nasledil Celades, ki ni imel nobenih samostojnih trenerskih izkušenj in po porazu proti Villarrealu in padcu na osmo mesto se je njegov mandat hitro končal.

Do izteka letošnje sezone bo moštvo vodil večkratni dežurni gasilec v klubu Salvador Gonzalez, po koncu sezone pa bodo poiskali novega trenerja. Eden najresnejših kandidatov je nekdanji trener Barcelone Ernesto Valverde.

Koronakriza je v španski ligi pustila posledice. Celades je že tretji trener po vnovičnem začetku tekmovanj, ki je ostal brez službe. Pred tem se je Espanyol razšel z Abelardom, Betis pa z Rubijem.