Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaša košarkarska vprašanja. Še vedno ste vabljeni k postavljanju zagonetk (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1750. Košarkarji Milwaukeeja so na drugi tekmi končnice proti Miamiju v prvi četrtini dosegli 46 točk. Ali je to rekord v končnicah?
@RealPS17

Sorodna novica Miami po polomu v Milwaukeeju v velikih težavah

Milwaukee je drugo tekmo proti Miamiju dobil kar s 132:98, razmerja so bila jasna že po prvi četrtini, ki so jo Bucksi dobili s 46:20.

To je bilo drugo najvišje število doseženih točk v uvodni četrtini končnice Lige NBA. Ta rekord pripada Clevelandu, ki je leta 2017 v finalu Lige NBA Golden Statu nasul 49 točk in po tem delu tekme vodil za 16 točk. Cleveland je na koncu tekmo dobil s 137:116 in izid v finalu znižal na 3:1. Bojevniki so dobili naslednjo tekmo in s tem osvojili naslov prvaka.

4524. 4. 2017Portland − Golden State22:45103:128

1751. Dallas v zmagah proti Clippersom vodi z 2:0. S kakšnim izidom so se zgodovinsko končale serije v Ligi NBA?
Peter Kovšca

Do zdaj je bilo v zgodovini Lige NBA 426 serij, v katerih je ena ekipa povedla z 2:0. Te ekipe so nato v večini primerov tudi napredovale − to je bilo v 399 primerih, kar znaša kar 93,7 odstotka.

Vse primere sem razdelil v dva sklopa − v prvega, v katerem se igra na štiri dobljene tekme, in drugega, v katerem so bile v preteklosti za napredovanje potrebne tri zmage.

2:365,6

1752. Ali se je kdaj zgodilo, da je nenosilec (kot je to trenutno Dallas proti Los Angelesu) kljub začetnemu vodstvu z 2:0 izpadel v seriji?
Igor Jakofčič

V prejšnjem odgovoru sem nakazal, da se je tak scenarij zgodil 27-krat, dodatnemu kriteriju (da gre za nižjepostavljenega nosilca, ki je obe prvi tekmi dobil v gosteh) pa ustreza le še pet serij.