Glas študentov na Univerzi v Mariboru je cenjen, ocenjuje nova prorektorica za študentska vprašanja Teja Štrukelj. Niso zgolj najbolj številčna skupina oseb, ki so vključeni v univerzitetno okolje, ampak so zastopani na vseh ravneh odločanja oziroma vseh organih univerze. Izziv za prorektorico študentko je tudi, kako vzpostaviti produktivni dialog med študenti različnih fakultet.

Foto: Radio Maribor/Tamara Zupanič Čučnik
Foto: Radio Maribor/Tamara Zupanič Čučnik

Njeno dosedanje delo v študentskih organih fakultet oziroma univerze opredeljuje deloma tudi njena študijska usmeritev, saj je Teja Štrukelj študentka 1. letnika podiplomskega študija na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru. »V bistvu je bila moja kandidatura za prorektorico izziv in nadgradnja vsega, kar sem že prej delala.«

Štirinajst tisoč študentov na fakultetah Univerze v Mariboru je velika številka, zato je prav, da so zastopani na vseh ravneh odločanja: »Zato je pomembno, da se študente izobrazi, da znajo argumentirano izraziti svoje mnenje.« Sploh če imajo težave z izpitnimi roki. »Kam se zateči, kateri pravilnik pogledati in na katero osebo se obrniti - ali je to prodekan za študentska vprašanja na fakulteti, če je problematika širša, pa seveda na prorektorja za študentska vprašanja.«

Študentski svet Univerze v Mariboru je sestavljen iz po enega člana iz vsake fakultete: »Študentje z različnih fakultet med seboj dobro sodelujejo,« dodaja sogovornica. Univerza v Mariboru stremi k dosežkom in napredku, meni Teja Štrukelj: »Zdi se mi, da je treba gledati prav to, kaj se študentje v študijskem procesu naučijo. Ne le teoretičnih znanj, ampak tudi praktičnih, saj jih bo le tako gospodarstvo cenilo kot strokovnjake, ki so izobrazbo pridobili na naši univerzi.«
Mandat prorektorice za študentska vprašanja bo Teja Štrukelj zaključila decembra prihodnje leto.