Danke so tokrat v gosteh premagale Ferencvaros (24:28) in Ljubljančanke prehitele na lestvici. Varovanke Uroša Bregarja so še drugič v sezoni morale priznati premoč favoriziranim Francozinjam.

Krimovke so sicer dobro začele in povedle s 3:1, toda sledil je hiter preobrat (4:5). Prednost gostij je nato narasla na štiri gole. Slovenske prvakinje so imele priložnost, da bi s 7-metrovko znižale na minus tri, a so tudi tretji takšen strel v prvih 30 minutah zapravile.

Prve minute drugega polčasa so pripadle Francozinjam, ki so z delnim izidom 3:0 pobegnile na plus sedem. Šele po šestih minutah in pol so krimovke dosegle prvi gol in znižale na 11:17. Pozneje je bilo 12:20.

Nato so domače rokometašice zaigrale bolje in se štiri minute pred koncem po zadetku Oceane Sercien Ugolin približale na tri zadetke zaostanka, a bližje kljub neprepričljivi igri Metza niso mogle.

Pri Ljubljančankah je bila s petimi goli najučinkovitejša Sercien Ugolinova, štiri je dodala Samara Da Silva Vieira. Jovana Risović je zbrala 12 obramb. Pri gostjah je bila najboljša strelka Marie Helene Sajka s petimi zadetki.

Krim bo po gostovanju na Danskem igral še proti Rostovu doma (6. februar) in Kristiansandu v gosteh (13. februar).