* - izpadel v najnižji rang tekmovanja

Razširjena lestvica

22.Maj.03' 10:00
Olimpiji pokalni naslov

Nogometaši Vega Olimpije so zmagovalci Pokala Slovenije. Ljubljančani so se tudi na povratni finalni tekmi v Celju razšli s CMC Publikumom z neodločenim izidom 2:2, vendar so osvojili pokalno lovoriko zaradi več doseženih zadetkov v gosteh. Pred tednom dni je bilo namreč za Bežigradom 1:1.

Olimpijo je do četrtega pokalnega naslova popeljal mojstrsko izvedeni prosti strel Roberta Prosinečkega z več kot 30 metrov v 65. minuti. Celjani so skoraj eno uro prevladovali na igrišču, vendar so iz kopice priložnosti zadeli le enkrat. Po podaji Dragana Čadikovskega je bil v 15. minuti z roba kazenskega prostora uspešen Robert Koren.

Olimpija, ki jo je reševal vratar Borut Mavrič, je spremenila izid v pičlih 6 minutah. Sploh prvo priložnost Ljubljančačanov na tekmi je z lepim volejem v 59. minuti izkoristil Tonči Žlogar. Za nepopisno navdušenje na Olimpijini klopi je poskrbel Prosinečki. Andrej Kvas je sicer v 72. minuti uspel izenačiti, za zmagoviti zadetek pa je kljub silovitemu obleganju Mavričevih vrat zmanjkalo časa in predvsem sreče. Slednja je najbolj obrnila hrbet v pet minuti sodnikovega podaljška, ko je strel Vladislava Lunguja zletel za nekaj centimetrov mimo vratnice. Publikum je tako še v tretjem finalu ostal praznih rok.

Izjavi po tekmi:
Marjan Pušnik, trener CMC Publikuma: "Bili smo boljši nasprotnik, a nismo imeli sreče. Svojim igralcem nimam kaj očitati. Lahko jim samo čestitam."

Suad Beširevič, trener Vege Olimpije: "Čestitke mojim varovancem za osvojitev pokala in borbeno igro. Kljub temu, da smo bili po prvem polčasu v minusu, nismo padli in v drugem delu nam je uspelo spreobrniti rezultat. V nekem obdobju obdobju smo viseli, a se je vse srečno izteklo. Zasluge za pokalni naslov ima prav gotovo tudi nekdanji trener Brane Oblak in verjamem, da se nam bo pridružil v slavju."