Maribor je na zadnjih treh tekmah osvojil le točko, nazadnje je zmagal 14. avgusta, ko je bil v Ljudskem vrtu z 2:0 boljši od Tabora. Foto: www.alesfevzer.com

V Kidričevem je v 14. minuti po podaji Aljaža Krefla z leve strani prvi zadel Nik Marinšek. V 39. minuti je bil Aluminij po protinapadu blizu povišanju na 2:0, a je osamljeni Haris Kadrić z nekaj metrov slabo streljal, tako da je Ažbe Jug njegov strel ubranil.

Maribor je imel najlepši priložnosti v prvem polčasu v uvodnih treh minutah, ko novinec Ognjen Mudrinski dvakrat ni bil dovolj zbran pred vrati. Najprej mu je veselje preprečil vratar Luka Janžekovič, v drugo pa je srbski napadalec zgrešil žogo.

Zadetki s tekme Aluminij – Maribor

Aluminij je v drugem polčasu potrdil zmago, čeprav so bili gostje v 47. minuti zelo blizu izenačenju, ko je Nino Žugelj s strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico. V nadaljevanju so imeli terensko premoč, a bili premalo konkretni, zato si veliko izrazitih priložnosti niso priigrali.

Na 2:0 je v 86. minuti z 11-metrovke povišal Aljaž Krefl. Prekršek nad Tilnom Pečnikom je storil Ilija Martinović. Piko na i je postavil rezervist Rok Kidrič z glavo v 92. minuti po predložku Roberta Pušaverja z desne strani. Dve minuti prej je imel izjemno priložnost tudi Tilen Pečnik, a je bil Jug uspešnejši. Varovanci Oskarja Drobneta slavijo prvo zmago v tej sezoni, do tega srečanja so dosegli le dva zadetka.

Več strelov je sicer sprožil Maribor (10:16), razmerje pri strelih v okvir vrat pa je bilo 7:6 za domače.

Pri vijoličastih, ki so po gostovanjih pri Olimpiji (3:1) in Kopru (2:0) izgubili tretjič v mesecu in pol, so manjkali kaznovani Blaž Vrhovec, bolna Gregor Sikošek in Vid Koderman ter poškodovana Aleks Pihler in Marcos Tavares. Ob odmoru je ostal v slačilnici še poškodovani Martin Milec. V prihodnjem krogu jih čez teden dni čaka derbi v Ljudskem vrtu proti Muri.

Maks Barišić je proti Radomljam zadel dvakrat, s petimi zadetki pa se je povzpel na vrh lestvice strelcev v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki s tekme Kalcer Radomlje – Koper

Dva zadetka Barišića
V Domžalah so na tekmi Kalcer Radomlje – Koper Primorci povedli v 36. minuti. V hitrem protinapadu je Maks Barišić podal Kaheemu Parrisu na levi strani, žogo je ta poslal na oddaljenejšo vratnico, kjer je bil sam Bede Osuji, ki je ob debiju za Koper mrežo zatresel z glavo (0:1).

V 52. minuti je Kalcer izenačil. Ivan Šarić je opravil levji delež v zmagoviti akciji, preigral je nekaj igralcev Kopra, žogo je sicer nato izgubil, a je do te prišel Marko Božić, ki je silovito streljal z vrha kazenskega prostora in zadel (1:1).

Koper, vodilna ekipa Prve lige, je na uvodni tekmi sezone v Kidričevem remiziral brez zadetkov, nato pa nanizal šest zaporednih zmag. Foto: www.alesfevzer.com

Koper je znova prevzel vodstvo v 63. minuti. Napadalna trojica je krenila v hiter protinapad, Osuji je podal Parrisu na desno stran, ta je poslal podajo pred vrata, kjer je bil na mestu Maks Barišić, streljal je v desni zgornji kot (1:2).

Po napaki na sredini igrišča je Koper v 76. minuti krenil v nov protinapad, Ivica Guberac je podal Barišiću, ki je silovito streljal z okoli 12 m (1:3). S svojim petim zadetkom se je Barišić povzpel na vrh lestvice strelcev v Prvi ligi.

Piko na i odlični koprski igri je v 85. minuti z golom postavil Kaheem Parris. To je bil prvi gol Koprčanov, ki ga niso dosegli iz protinapada.

Rodrigue Bongongui je dosegel prvi gol po vrnitvi v Sežano pred enim mesecem. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Mura zadala Olimpiji tretji poraz, Celje premagalo Domžale
Zadetka s tekme Bravo – Tabor Sežana

Tabor Bravu zadal prvi poraz
Tudi druga primorska ekipa, Tabor Sežana, je zmagala na gostovanju.

V 27. minuti je Sežance v vodstvo povedel Rodrigue Bongongui. Po napaki Martina Kramariča na sredini igrišča so Sežanci krenili v protinapad – Marko Krivičić je s podajo lepo zaposlil Rodrigua Bongonguija, ki se je znašel sam pred vratarjem Renatom Josipovićem (ta je na mestu prvega čuvaja mreže pri Bravu zamenjal Igorja Vekića, ki zdaj brani barve portugalskega Pacosa de Ferreire) in ga zanesljivo premagal.

V 79. minuti je Jakoslav Stanković potegnil po levi strani, podal je Tomu Alenu Toliću, ta pa je poslal diagonalno podajo v kazenski prostor, kjer je bil Dino Stančič, ki je z natančnim strelom z okoli 12 m povišal vodstvo Tabora (0:2).

Prva liga, 8. krog

BRAVO – CB24 TABOR SEŽANA 0:2 (0:1)
Bongongui 27., Stančič 79.

Bravo: Josipović, Drkušić, Križan, Kavčič, Trontelj, Trdin (60./Kirm), Simon (74./Žinko), Jakšić, Memić (60./Maružin), Kramarič, Bajde (84./Kancilija).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Nemanić, Ristić, Grobry, Mihaljević (63./Tolić), Krivičić (89./Ovsenek), Kouao (89./Kljun), Stančič, Bongongui (71./Stanković).

Sodnik: David Šmajc (Kranj)

KALCER RADOMLJE – KOPER 1:4 (0:1)
200; Božić 52.; Osuji 36., Barišić 63., 76., Parris 85.

Kalcer Radomlje: Marjanović, Mužek, Guček, Jazbec (46./Šarić), Zabukovnik, Nuhanović (76./Žulj), Primc, Blaić, Božić, Varga (78./Fortuna), Kregar (46./Nikolić).

Koper: Adam, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručič, Jelić Balta (77./Grudina), Oštrek (60./Bešir), Barišić (78./Varešanović), Vešner Tičić (71./Guberac), Parris, Osuji (71./Krajinović).

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

Kaj bo poraz v Kidričevem pomenil za trenerja Maribora Simona Rožmana, potem ko so v klubu ta teden odslovili njegovega dolgoletnega pomočnika Aleša Kačičnika? Odgovor bodo dali prihodnji dnevi. Foto: www.alesfevzer.com

ALUMINIJ – MARIBOR 3:0 (1:0)
900; Marinšek 14., Krefl 86./11-m, Kidrič 92.

Aluminij: Janžekovič, Krefl, Martić, Azemović, Bolha, G. Pečnik (79./Pušaver), Brest (88./Bizjak), Nkama, Marinšek (61./Prša), Đerlek (79./T. Pečnik), Kadrić (79./Kidrič).

Maribor: Jug, Milec (46./Martinović), Voloder, Mitrović, Mutavčić, Maher (46./Makoumbou), Repas (59./Kronaveter), Žugelj (69./Sellouki), Alvir, Šturm, Mudrinski (70./Sirk).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)