Veselje košarkarjev Anadolu Efesa po pomembni zmagi. Foto: EPA

V zelo zanimivi seriji so prav vsa srečanja pripadla domačemu moštvu. Najprej je v Carigradu dvakrat z visoko razliko slavil Anadolu Efes, nato je v Madridu dvakrat po velikem preobratu zmagal Real, peta tekma pa se je razpletla po okusu favoriziranih Turkov.

Dvoboj je bil odločen v zadnji minuti. V zadnji četrtini sta se ekipi šestkrat izmenjali v vodstvu, petkrat pa je bil izid izenačen. Slabih 40 sekund pred koncem je Krunoslav Simon zadel trojko za vodstvo gostiteljev s 83:80, na drugi strani je Sergio Llull zgrešil za tri točke, najboljši strelec tekme Chris Singleton (26; izenačen rekord kariere) pa je s črte prostih metov potrdil zmago Anadolu Efesa.

Ob polčasu je z 41:36 vodil Real. V nadaljevanju so Turki z delnim izidom 14:0 povedli s 55:44, vendar so se Madridčani hitro zbrali in izenačili na 62:62. Nato je bilo napeto vse do konca.

Dramatična končnica tudi v Milanu

Uvrstitev na final four sta si z zmagama na petih tekmah zagotovila še Olimpia Milano in Barcelona. Italijani so bili z 92:89 boljši od Bayerna, Katalonci pa z 79:53 od Zenita.

Milano bo na sklepnem turnirju igral prvič po letu 1992. Shavon Shields je bil s 34 točkami (rekord kariere) ključni mož ob slavju nad Bavarci, pri katerih je Žan Mark Šiško v 16 minutah zbral tri točke in dve podaji. Italijani so slabo minuto in pol pred koncem vodili za 12 točk (91:79), visoko prednost pa bi kmalu zapravili. 14 sekund pred zadnjo sireno so gostje zaostajali le za dve točki in imeli napad, a je zmaga vendarle ostala doma.

Polfinalna para sta Barcelona – Olimpia Milano in CSKA Moskva – Anadolu Efes.

Evroliga

Četrtfinale, pete tekme
ANADOLU EFES (3) - Real Madrid (6) 3:2
88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26)
Singleton 26 in 8 skokov, Mičić 18, Simon 17; Laprovittola 17, Thompkins 12.

OLIMPIA MILANO (4) - Bayern (5) 3:2
92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 20:31)
Shields 34, Delaney 16; Reynolds 19 ... Šiško 3 (za dve: 0/2, za tri: 1/1) in 2 podaji v 16 minutah.

BARCELONA (1) - Zenit (8) 3:2
79:53 (23:14, 20:16, 14:9, 22:14)