Branilec Ronald Araujo je bil najnevarnejši za vrata Granade. Foto: EPA

Katalonci so daleč od stare slave. Po odhodu Lionela Messija to ni več ekipa, ki bi se lahko borila za najvišja mesta. V prvenstvu res še nima poraza, a igra je daleč od šampionske.

Domingos Duarte se je veselil že v 2. minuti. Foto: EPA

Duarte že v 2. minuti poskrbel za vodstvo Granade
27.097 navijačev se je zbralo na Camp Nouu in že v 88. sekundi so doživeli šok. Sergio Escudero se je otresel Sergia Busquetsa in z levico poslal sijajen predložek pred vrata, Domingos Duarte pa je z glavo iz bližine zatresel mrežo. Marc-Andre ter Stegen je bil nemočen.

Barcelona je nato pričakovano prevzela pobudo. Najbližje izenačenju je bil v prvem polčasu Sergi Roberto, ki je v 18. minuti stresel prečko. Araujo je dvakrat zapretil v zadnji minuti prvega polčasa. Po podaji s prostega strela je nevarno streljal z glavo, vendar je Luis Maximiliano žogo odbil z izjemno parado. Po kotu je Araujo znova prišel do strela, a je žogo zletela malce mimo vrat.

Ronald Koeman ima težko nalogo. Pričakovanja so še vedno visoka, čeprav so številni nosilci igre iz zadnjih sezon odšli. Foto: EPA

Tudi številne menjave niso poživile igre
Junak finala Lige prvakov maja 1992 Koeman je opravil vseh pet menjav do 75. minute. Vstopili so Mingueza, Luuk de Jong, Gavi, Riqui Puig in Gerard Pique, ki je v zadnje četrt ure igral več v napadu kot v obrambi.

De Jong zapravil veliko priložnost
V 79. minuti je Luuk de Jong prišel neoviran do strela z glavo, a je z dveh metrov poslal žogo čez vrata. Napadalec se je lahko le držal za glavo. Granada je zavlačevala ob vsaki priložnosti. Proste strele in avte so izvajali tudi po minuti prekinitve igre.

Araujo z glavo izenačil
V zadnji minuti je Gavi z desne strani podal natančen predložek pred vrata, pritekel je Araujo in z močnim strelom z glavo le zatresel mrežo.

Barcelona je krenila po vse tri točke, na sporedu pa je bilo še šest minut sodnikovega dodatka. Koeman se je prepiral s sodnikom Santiagom Jaimejem Latrejem in prejel rumeni karton. Njegovim varovancem ni uspelo priti do preobrata in napovedujejo se novi vroči dnevi za nizozemskega stratega.

Barca je imela veliko premoč (streli 17:5, koti 12:4, posest žoge 77:23 %), a je bila nespretna pred vrati.

5. krog:
BARCELONA - GRANADA 1:1 (0:1)
Araujo 90.; Duarte 2.

Barcelona: ter Stegen, Dest, Garcia, Araujo, Alex Balde (42./Mingueza), Sergi Roberto (46./L. de Jong), Busquets (74./Riqui Puig), de Jong, Demir (75./Pique), Depay, Coutinho (60./Gavi).

Granada: Luis Maximiano, Quini, Duarte, Abram, Escudero (46./Carlos Neva), Luis Milla, Puertas (67./Gonalons), Monchu, Eteki (30./Montoro), Darwin Machis, Molina (67./Suarez).

RK: Joao Felix 78./Atletico Madird
Oblak je branil za Atletico, a za nedotaknjeno mrežo ni potreboval niti ene obrambe.

ELCHE - LEVANTE 1:1 (1:0)