Raheem Sterling je že v 2. minuti zatresel mrežo Arsenala. Foto: EPA

Šlo je za 203. obračun omenjenih tekmecev v vseh tekmovanjih. Precej uspešnejši so topničarji, ki so dobili 98 tekem, 60 so jih dobili sinjemodri, 45-krat pa se je tekma končala brez zmagovalca.

Takole je Sterling dosegel edini zadetek na Emiratesu. S tem je postal tretji nogometaš v zgodovini (po Nicolasu Anelkaju in Ianu Hartu), ki je zadel na treh zaporednih gostovanjih pri Arsenalu. Foto: EPA

Gostitelji derbija pravzaprav ne bi mogli slabše začeti, že po slabih dveh minutah igre so se znašli v zaostanku. Riyad Mahrez je z desne strani pred vrata poslal predložek, ki ga je v zadetek z glavo spremenil Raheem Sterling. Nizkorasli Cityjev napadalec je dobil skok ob branilcu Robu Holdingu.

Sterling je bil v uvodnih minutah srečanja trn v peti Arsenalovih branilcev, ves čas je pretil, že nekaj trenutkov pozneje je zapravil priložnost za 0:2, lepi priložnosti sta pozneje zapravila še Mahrez in Ilkay Gündogan.

Arsenal je nekako le preživel nalet gostov iz Manchestra, v nadaljevanju polčasa je vzpostavil ravnovesje v igri na sredini igrišča, v napadalnih akcijah sta bila precej dejavna Bukayo Saka in Pepe, a je Edersonova mreža obmirovala.

V drugem polčasu se je prevlada varovancev Pepa Guardiole nadaljevala. Gostje nikakor niso bili pri strelu, obramba topničarjev je bila vselej na pravem mestu. Kljub vsemu to ni pretirano vplivalo na končni razplet. City je svoje opravil v uvodnih minutah, s trdno obrambo je odbil kakršen koli poskus napada Londončanov, razmeroma mirno so dosegli že 13. prvenstveno zmago zapored.

S polnim izkupičkom točk imajo na vrhu prvenstvene lestvice zdaj lepo prednost pred najbližjim zasledovalcem, mestnim tekmecem Manchester Unitedom. Ta znaša debelih 10 točk. Lanski prvak Liverpool zaostaja že za neverjetnih 19 točk.