Sevilla je zasluženo osvojila vse tri točke in Atletico Madridu zadala tretji poraz v sezoni. Tako so proslavili edini zadetek na tekmi, ki ga je z glavo dosegel Marcos Acuna. Foto: EPA

V prvem polčasu je imela več priložnosti Sevilla. V 8. minuti je imela priložnost za vodstvo, ko je sodnik pokazal na belo točko, a je Lucas Ocampos slabo izvedel 11-metrovko, tako da jo je Jan Oblak brez težav ubranil. Sevilla je minuto zatem imela novo priložnost, ko je de Jong streljal od blizu, a je bil na pravem mestu eden izmed obrambnih igralcev Atletica.

Jan Oblak je dvakrat ustavil poskus Lucsa Ocamposa. Foto: EPA

V 68. minuti je Oblak znova odlično branil, z roba kazenskega prostora je močno streljal Ocampos. V 70. minuti pa se je pritisk Seville obrestoval – Jesus Navas je poslal predložek v kazenski prostor, Marcos Acuna pa je zadel z glavo (1:0).

Oblak na drugi tekmi zapored ubranil 11-m
Oblak je bil kljub porazu najboljši posameznik Atletico Madrida. Na drugi tekmi zapored je ubranil enajstmetrovko. Pred reprezentančnim premorom je tri minute pred koncem tekme Atleticu rešil tri točke proti Alavesu, tokrat pa je zaustavil strel Lucasa Ocamposa.

Ločan je doslej v La ligi ubranil šest najstrožjih kazni. Pred zadnjima dvema je bil nazadnje uspešen 12. maja 2018.

Karim Benzema je s 17 goli tretji strelec letošnje La lige. Pred njim sta nogometaš Barcelone Lionel Messi (23 golov) in nogometaš Atletica iz Madrida Luis Suarez (19 golov). Foto: EPA

Benzema in Asensio v polno
Nogometaši Reala iz Madrida so v soboto brez težav premagali zadnjeuvrščeni Eibar (2:0). V prvem polčasu so dvakrat zatresli nasprotno mrežo, a zadetka nista bila priznana. V peti minuti je bil v prepovedanem položaju Karim Benzema, v 37. minuti je nato Marco Asensio zadel s peto, a sodnik je po pregledu VAR-a gol prav tako razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Štiri minute pozneje pa je Real krenil v protinapad, Lucas je prejel dolgo podajo na desni strani, žogo je poslal na vrh kazenskega prostora, kjer je pritekel Marco Asensio – streljal je v desni spodnji kot in zadel.

V 71. minuti je sodnik razveljavil še en gol Reala zaradi prepovedanega položaja. V 73. minuti pa je Junior Vinicius prodiral in z lepo podajo zaposlil Karima Benzemaja, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru in z glavo matiral nasprotnega vratarja.

Real v naslednjem krogu gosti večnega tekmeca, Barcelono.

Valencia zaradi rasističnih opazk z zelenice
V nedeljo je bil dvoboj med Cadizom in Valencio (2:1) prekinjen, saj so gostujoči igralci Valencie zapustili zelenico, ker naj bi eden od domačih igralcev na rasni osnovi zmerjal njihovega nogometaša.

Nogometaši Valencie so protestno zapustili nogometno zelenico. Foto: EPA

Branilec Valencie Mouctar Diakhaby je sredi prvega polčasa sodniku tekme prijavil rasistično opazko, ki jo je prejel od Juana Cale. Po nekajminutni debati na igrišču so nogometaši Valencie odšli v slačilnico in se iz nje vrnili šele po približno dvajsetih minutah, potem ko jih je Diakhaby prosil, naj gredo zastopat barve kluba, poročajo španski mediji.

Srečanje se je nadaljevalo brez Diakhabyja, ki je ostal na tribuni, v nadaljevanju tekme pa je domači strateg v slačilnici pustil tudi Juana Calo.

Barcelona bo v ponedeljek zvečer gostila Valladolid.