Steph Curry je pri izidu 96:95 za Bojevnike zadel štiri zaporedne proste mete in prinesel Golden Statu veliko prednost dveh zmag. Foto: AP

Milwaukee je proti Bostonu vodil večino 4. tekme serije, razen ob koncu 1. in 2. polčasa. Ob koncu je zablestel Al Horford, ki je med nizom 10 točk Keltov najprej zadel iz prodora, nato iz zabijanja za piko na i pa še izsilil prekršek dvakratnega MVP-ja Giannisa Antetokounmpa.

28 točk udarnega dvojca Keltov

Horford je v zadnjih 12 minutah tekma dosegel 16 točk, še 12 pa jih je prispeval Jayson Tatum, ob tem je dvojec zadel kar 11 od 12 metov iz igre in Celtics so na igrišču prvakov dobili zadnjo četrtino s 43:28 za izenačenje dvoboja, ki se za 5. tekmo seli v Boston.

"Običajno se ukvarjam samo s svojimi posli, a sem kdaj tudi navdušen. Verjetno si nekako izbereš svoje trenutke. To je bila tekma, polna čustev," je po zanj rekordni predstavi v končnici povedal Al Horford. Za 35-letnikom je v karieri kopica tekem v končnici, zdaj pa je v njej prvič prišel do 30 točk, k čemur je dodal še 8 skokov in 3 podaje.

Prav tako je 30 točk dosegel Tatum, ki je ob tem še zbral 13 skokov in 5 podaj, predvsem pa je prikazal popolnoma drugo igro kot na 3. tekmi, ko je Boston v Milwaukeeju izgubil s 101:103. "Na tretji tekmi sem odigral obupno, pa smo imeli priložnost za zmago. To je bilo najhuje," je razlagal Tatum.

Če se Middleton res vrne na 5. tekmi ...

Na domači poraženi strani je Antetokounmpo končal s 34 točkami, 18 skoki in 5 podajami. Ravno manko razpoloženih soigralcev je bil usoden za kolaps Bucksov, ki močno pogrešajo Khrisa Middletona, ki je izpustil sedmo zaporedno tekmo, a bi se mogoče lahko vrnil za 5. tekmo v Bostonu.

Golden State je odigral brez glavnega trenerja Steva Kerra, ki je bil pozitiven na koronavirus. Foto: AP

Mirna roka Curryja s črte prostih metov

V San Franciscu so se nasprotno navijači razveselili uspeha domačih košarkarjev, potem ko je Steph Curry v zadnjih 45 sekundah zadel vseh osem prostih metov in na koncu z 32 točkami in 8 podajami ter 5 skoki poskrbel, da je Golden State zdaj samo še zmago oddaljen od konferenčnega finala.

Memphis se je dobro upiral in je bil na koncu prekratek le za dva koša, četudi so Grizliji igrali brez zvezdnika Jaja Moranta. Ob tem se je po prestani kazni ene tekme Dillon Brooks mučil v igri: ob metu iz igre 5/19 je zgrešil morebitno ključno trojko gostov v zadnji minuti.

Monty Williams trener leta v Ligi NBA

Monty Williams je trener leta v Ligi NBA. 50-letni trener ekipe Phoenix Suns, ki se v polfinalu Zahodne konference meri z Dallas Mavericks Luke Dončića - dvoboj na štiri zmage je izenačen na 2:2 -, je naziv pridobil, potem ko je moštvo iz Arizone popeljal do prvega mesta v rednem delu, v katerem so Sonca sezono 2021/22 sklenila s 64 zmagami. Williams je v glasovanju za trofejo Red Auerbach s 458 točkami premagal trenerja Memphis Grizzlies Taylorja Jenkinsa (270) in prvega moža Miami Heat Erika Spoelstro (72 točk).

LIGA NBA – KONČNICA 2022

Vzhod, polfinale

Al Horford in njegov krik zmagoslavja, potem ko je izsilil osebno napako Giannisa Antetokounmpa, s čimer je zaključil niz 10 zaporednih točk za preobrat Keltov v Milwaukeeju. Foto: AP

Četrta tekma:
MILWAUKEE (3) – BOSTON (2) 2:2
108:116 (25:18, 23:29, 32:26, 28:43)
G. Antetokounmpo 34 (14/32 iz igre, 0/4 za tri) in 18 skokov, B. Lopez 17, Holiday 16 (5/22 iz igre) in 9 podaj, Matthews 12 (3/4 za tri), Connaughton 11 (3/6 za tri), Allen 7, Hill 5, Portis 4, Tucker 2; Tatum (13 skokov) in Horford (11/14 iz igre, 5/7 za tri) po 30, Smart (8 podaj) in Brown po 18, White 11, G. Williams 9.

Peta tekma, sreda ob 1.30:
MIAMI (1) – PHILADELPHIA (4) 2:2

Zahod, polfinale

GOLDEN STATE (3) – MEMPHIS (2) 3:1
101:98 (20:24, 18:17, 24:28, 39:29)
Curry 32 (10/25 iz igre, 4/14 za tri), Wiggins 17 in 10 skokov, Thompson (6/20 iz igre, 0/7 za tri) in Poole po 14, Porter 12 (4/6 za tri), Looney 8, Green (11 skokov) in Lee po 2; Jackson Jr. 21 (7/21 iz igre, 0/7 za tri), Jones 19, Anderson 17 (7/8 iz igre), Brooks 12 (5/19 iz igre, 2/9 za tri), Adams 10 in 15 skokov, Bane 8, Williams 7, Clarke 4, Morant ni igral.

Peta tekma, sreda ob 4.00:
PHOENIX (1) – DALLAS (4) 2:2

V okrepljenem tisku stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.