Trda bitka v Ljudskem vrtu. Kraševci so se znova pokazali kot čvrst in neugoden tekmec za Mariborčane. Statistika govori o izenačeni tekmi: posest žoge 52:48, streli 12:7, v okvir vrat 5:4 – vse za Maribor. Foto: www.alesfevzer.com
Mariboru v drugem polčasu uspel preobrat proti Sežani

Vijoličasti so bili po neprepričljivih predstavah in porazih v zadnjem času pod pritiskom. In tudi tokrat so začeli bledo.

Hladna prha: Briški zadel iz prepovedanega položaja
Sežana je hitro vzpostavila ravnotežje, nato pa v 23. minuti tudi povedla. Aldair je z globinsko podajo za hrbet domače obrambe v ogenj poslal Mihaela Briškega, ki je poslal žogo pod prečko Ažbeta Juga. Kot je pokazal videoposnetek, je bil Briški v nedovoljenem položaju, a je glavni sodnik Asmir Sagrković zadetek priznal, saj ga stranski ni opozoril na prepovedani položaj.

Briški iz ofsajda popeljal Sežano v vodstvo

Kraševci nevarnejši: Maribor brez strela v okvir vrat
Maribor se v nadaljevanju ni prebudil. Bil je brez pravih idej, kako prebiti obrambno linijo dobro stoječih Kraševcev. V 35. minuti se je ob ostrem startu Blaža Vrhovca poškodoval Dino Stančič, ki ga je zamenjal Ndzengue. Statistika prvega polčasa govori o tem, da so bili Sežanci nevarnejši: posest žoge 51:49 za Maribor, streli pa 4:3, v okvir vrat 3:0 za Sežano.

Blaž Vrhovec se opravičuje Dinu Stančiču, ki je po Vrhovčevem ostrem startu s poškodovanim gležnjem moral z igrišča. Foto: www.alesfevzer.com

Koprivec dobil dva dvoboja z Mlakarjem
Vijoličasti so drugi polčas začeli bistveno bolje. V 47. minuti se je izjemna priložnost ponudila Janu Mlakarju, ki je ustrelil z desne strani z okoli deset metrov, a se je z obrambo izkazal Jan Koprivec. Dve minuti pozneje je Mlakar v protinapadu sam prišel pred Koprivca, vendar je ta pravočasno zapustil vrata in mu dobro zaprl kot.

Mlakar v tretje uspešen: z bele točke izenačil
Maribor je premoč kronal v 52. minuti. Po predložku Roka Kronavetra, ki je vstopil po odmoru, je eden od gostujočih igralcev igral z roko. Sodnik Sagrković je pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je zanesljivo izkoristil Mlakar.

Mlakar z enajstmetrovke izenačil

Repas zadel za vodstvo
Vijoličasti so po izenačenju napadali za vodstvo in zmago. Sežanci so bili popolnoma podrejeni. V 62. minuti je v prazen prostor podal Santos, Jan Repas je bil hitrejši od Koprivca in ga matiral za 2:1. Malo pozneje je moral Repas zaradi poškodbe z zelenice. Zamenjal ga je Marcos Tavares.

Repas povedel Maribor v vodstvo

Makoumbou in Mlakar stresla vratnico
Tabor je v 72. minuti zagrozil in bil blizu izenačenju. Po povratni podaji Aldairja je Antoine Makoumbou udaril z roba kazenskega prostora in stresel vratnico. Žoga se je odbila do Marka Krivičića, ki pa jo je poslal čez vrata. Na drugi strani je v 81. minuti tudi Mlakar stresel vratnico. Mreži se do konca nista več zatresli, tako da so se Štajerci veselili pomembne zmage, s katero so se – ob tekmi več – vodilni Olimpiji približali na dve točki zaostanka.

Celjani stresli prečko in zapravili enajstmetrovko
Na uvodni tekmi dneva je Bravo z 2:0 porazil Celje, ki tako ostaja na devetem mestu prvenstvene lestvice. Varovanci Agrona Šalje so zagrozili že v 3. minuti, ko je po podaji iz kota Dušan Stojinović stresel prečko.

Vekić ubranil enajstmetrovko Dangubiću
V 26. minuti je Andraž Kirm v kazenskem prostoru domačih "zapel" Jakoba Novaka, tako da je sodnik Roberto Ponis pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izvajal Filip Dangubić, a je vratar Igor Vekić ubranil (slab) strel po sredini.

Drkušić na golovi črti odbil poskus Novaka
Celjani so bili tudi v nadaljevanju boljši tekmec, nizali so nevarne akcije. V 45. minuti je Jakob Novak sprožil z desne strani, a je žogo na golovi črti izbil Vanja Drkušić.

Križan in Kramarič "kaznovala" Celjane
In kdor ne da, dobi. V 68. minuti je Žan Trontelj izvajal prosti strel z leve strani. V kazenskem prostoru Celja je bil najvišji Mitja Križan in z glavo matiral vratarja Matjaža Rozmana. Zmago domačih pa je v 81. minuti potrdil Martin Kramarič, ko je prodrl v sredino in s približno 14 metrov zadel za 2:0. Bravo je tako zmagal prvič po osmih tekmah in tako ostaja zasidran v sredini lestvice, medtem ko je trener Šalja doživel prvi poraz na klopi Celja.

Zadetki s tekme med Bravom in Celjem

Olimpija v sredo gostuje v Domžalah
V sredo bo vodilna Olimpija gostovala v Domžalah (17.15), Mura pa bo že pred tem gostila Koper. Krog bosta v četrtek sklenila Aluminij in Gorica.