Natan Gregorčič je bil edini slovenski predstavnik v vožnji na čas pri mlajših kategorijah. V sredo mešano štafeto Slovenija izpušča, v petek pa bodo na cestni dirki tekmovali tako mladinci kot mlajši člani. Foto: Zajem zaslona/GCN+/Eurosport

Z zaostankom 2:26 je Natan Gregorčič osvojil 21. mesto med 52 kolesarji, ki so se med mladinci spoprijeli z 28,8 km dolgo vožnjo na čas v Wollongongu.

Dolgo je vodil Avstralec Hamish McKenzie, a na koncu ga je za 19 sekund prehitel prav zadnji na progi, nosilec številke ena Britanec Joshua Tarling. Mladenič iz Walesa, ki ima že podpisano triletno pogodbo z Ineos Grenadiers, je veljal za prvega favorita, saj je v sezoni dobil prav vse štiri prejšnje kronometre, lani pa je bil na SP-ju drugi. S 33 sekundami zaostanka je bron osvojil Nemec Emil Herzog.

Brez odličja je na četrtem mestu ostal Švicar Jan Christen, ki vozi za ljubljanski Pogi Team in je ekipni sotekmovalec Natana Gregorčiča. Prihodnji član UAE Emirates je v tej sezoni že postal svetovni mladinski prvak v ciklokrosu in evropski prvak na cestni dirki.

Pri mladinkah je bila razred zase pričakovano Britanka Zoe Bäckstedt, hčerka zmagovalca Pariz–Roubaix Magnusa Bäckstedta. Na le 14,1 km dolgem kronometru je 17-letnica najbližjo tekmico prehitela za minuto in 36 sekund oziroma slabih 9 sekund na kilometer! Tudi mlada Valižanka, ki je bila prav tako srebrna na lanskem SP-ju, zbira mavrične majice v različnih kolesarskih disciplinah: trenutno je svetovna mladinska prvakinja tudi v ciklokrosu in madisonu na stezi.