Prvo tekmo so Netsi dobili le za osem točk, na drugi tekmi pa so razbili Buckse kar za 39 točk. Za preboj v finale Vzhoda Brooklyn potrebuje samo še dve zmagi. Foto: AP

Kljub poškodbi Jamesa Hardna Netsi ne popuščajo in so bili na drugi tekmi še prepričljivejši kot na prvem srečanju z Bucksi, ki so ga dobili s 115:107. Mrežice so popolnoma nadigrale Jelene, ki so kot najučinkovitejša ekipa v tej sezoni kar za 34 točk zaostali za svojim povprečjem točk na tekmo.

Vsak drugi met je končal v košu
Brooklyn je med drugo tekmo vodil tudi za 49 točk! Kevin Durant je lahko presedel zadnjo četrtino, potem ko je dosegel 32 točk. Netsi so iz igre metali 52-odstotno, za tri točke 21/42. Minutažo in točkovni prispevek so si lahko mirno razdelili ter uživali v najbolj prepričljivi zmagi v končnicah v zgodovini kluba.

"Predvsem smo naredili samo to, kar je predvideno. Zmagali smo na obeh domačih tekmah, zdaj pa bomo videli, ali bomo to igro prenesli na gostovanje," je mirno povzel prvi dve tekmi v New Yorku prekaljeni Kevin Durant, ki dobro ve, da je popolnoma vseeno, ali zmagaš za 39 točk ali za eno. "Čaka nas še dolga pot. Ko igramo tako odločno kot nocoj, se zgodijo dobre stvari," se je Durant ozrl na končni cilj - igranje za naslov prvaka. Brooklyn se še vedno ne more zanašati na Jamesa Hardna, ki okreva po poškodbi stegenske mišice.

Durant zasenčil Grka
Milwaukee, ki je v prvem krogu končnice pometel z Miamijem s 4:0 v zmagah, se je zdaj sam znašel na drugi strani metle in mora doma zasukati potek serije. Predvsem Giannis Antentokounmpo je bil kljub 18 točkam in 11 skokom globoko v Durantovi senci. Če pa Grk ne dobi dvoboja s prvim zvezdnikom Netsov, so možnosti Bucksov za štiri zmage na največ šestih tekmah precej majhne.

Paul po poškodbi razigral Sonca
Na uvodni tekmi drugega kroga serije Phoenix – Denver so gostitelji zaostajali večino prvega polčasa, v tretji četrtini tudi za 10 točk. A sledil je preobrat Sunsov v režiji Chrisa Paula, ki je okreval po poškodbi desnega ramena in z 21 točkami ter 11 podajami razigral Phoenix. Po trojki Devina Bookerja (21 točk) in polaganju Mikala Bridgesa (23 točk) so Sunsi povedli z 79:72 in prednosti niso več izpustili iz rok, temveč so jo samo še povečevali. V odlični ekipni predstavi je kot četrto Sonce več kot 20 točk prispeval še Deandre Ayton (20 točk in 10 skokov).

Favorit za letošnjega MVP-ja v rednem delu Nikola Jokić je dosegel 22 točk, ko so Nuggetsi vodili, a nato v ključnih trenutkih ni bilo novih točk srbskega zvezdnika. Pri gostih je Slovenec Vlatko Čančar odigral pičli dve minuti, pri čemer se je v statistiko vpisal z eno ukradeno žogo.

Thibodeau trener leta v Ligi NBA

Glavni trener New York Knicks Tom Thibodeau je bil izbran za trenerja leta v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Kratkohlačniki imajo za sabo uspešno sezono, v kateri so prvič po letu 2013 zaigrali v končnici.

Thibodeau, ki je na trenerski stolček moštva iz New Yorka sedel lani julija, je v svoji prvi sezoni poskrbel za preobrazbo ekipe, ki je v rednem delu sezone 41-krat zmagala in 31-krat izgubila. Knicksi so tako prvič po osmih letih, ko so nazadnje igrali v končnici najmočnejše košarkarske lige na svetu, ob koncu rednega dela imeli več zmag kot porazov. V prvem krogu končnice na vzhodu so potem z 1:4 v zmagah izgubili proti Atlanta Hawks.

Za pičlih 11 točk prehitel Montyja Williamsa
Ameriški trener Thibodeau, prejemnik nagrade za trenerja leta za sezono 2010/11, ko je vodil Chicago Bulls, je v glasovanju premagal prvega trenerskega izzivalca za nagrado iz Phoenix Suns, ki ga vodi Monty Williams. Thibodeauja je na prvo mesto postavilo 43 novinarjev, skupno pa je zbral 351 točk, medtem ko je Williams imel 340 točk, na prvo mesto pa ga je uvrstilo 45 novinarjev. Gre za najtesnejšo odločitev v zgodovini izbora najtrenerja v Ligi NBA. V glasovanju za trenerja leta je sodelovalo 100 športnih novinarjev, ki najboljšemu trenerju po svojem izboru namenijo pet točk, drugemu tri in tretjemu eno.

Tretje mesto je zasedel Quin Snyder iz Utah Jazz (161 točk), četrto pa trener Philadelphie 76ers Doc Rivers (24 točk).

KOŠARKA - LIGA NBA
KONČNICA 2021

VZHOD, POLFINALE

Druga tekma:
BROOKLYN (2) - MILWAUKEE (3) 2:0
125:86 (30:19, 29:22, 30:24, 30:21)
Durant 32 (12/18 iz igre, 4/6 za tri), Irving 22 (9/17 iz igre, 4/8 za tri), Harris in Brown po 13, M. James 10, Shamet 9 (3/5 za tri), Perry 8, Griffin 7, Claxton 4, Luwawu Cabarrot 3, T. Johnson in A. Johnson po 2; G. Antetokounmpo 18 (8/15 iz igre) in 11 skokov, Middleton 17 (7/20 iz igre, 3/8 za tri), Holiday 13, Forbes in B. Lopez po 10, E. Bryant in J. Jackson 6, T. Antetokounmpo, Portis in Tucker po 2.

Druga tekma, sreda ob 1.30:
PHILADELPHIA (1) - ATLANTA (5) 0:1

Zahod, polfinale, prva tekma:
PHOENIX (2) - DENVER (3) 1:0
122:105 (28:28, 29:30, 31:21, 34:26)
Bridges 23 (8/12 iz igre, 4/8 za tri), Paul (11 podaj) in Booker (8/12 iz igre) po 21, Ayton 20 (9/13 iz igre) in 10 skokov, Crowder 14, Craig 9, Payne 7, Šarić 5, C. Johnson 2; Jokić 22
(10/23 iz igre) in 9 skokov, Gordon 18 (8/14 iz igre), Porter 15, Campazzo 14 (3/6 za tri), Green 10 in 11 skokov, Millsap 9, Rivers 7, Nnaji in M. Howard po 3, Morris in Harrison po 2. Čančar ukradena žoga in +1 v dveh minutah igre.