V izenačeni prvi četrtini so se gostje izkazali s skoki v napadu in utekanji. Olimpija je po uvodnem vodstvu z 2:0, ko je polagal Jaka Blažič, ves čas zaostajala, največ za štiri točke. Ta del igre je Budućnost dobila z 20:22.

V drugi četrtini so gostje začeli silovito s serijo 0:7 (20:29). Nalet Budućnosti je po minuti odmora Jurice Golemca ustavil Jacob Pullen, ki je zadel trojko (23:29). Pullen je podal Marku Radovanoviću, ki je atraktivno zabil za novo približanje gostom (25:31).

Po nešportni osebni napaki gostov je Olimpija izkoristila priložnost za znižanje zaostanka (27:31). Pullen je poskusil s polaganjem, ni mu uspelo zadeti, a v napadu je skočil Radovanović, ki je bil natančen (29:31).

Olimpija se je po trojki Jake Blažiča približala le na točko zaostanka (32:33). Pullen je z dvema trojkama Olimpijo povedel v vodstvo po dolgem času (38:36). Gostje so hitro izenačili, na odmor pa so odšli s štirimi točkami prednosti (42:46).

Slab uvod, odličen konec zmajev v 3. četrtini
Tretje četrtine zmaji niso dobro začeli, po petih minutah igre je bil Golemac prisiljen v minuto odmora, saj so gostje s serijo 0:6 povedli za 8 točk (44:52). Pullen je nato s polaganjem dosegel šele drugi koš ljubljanske zasedbe v tem delu igre (46:52). Obe ekipi sta slabo igrali v nadaljevanju, ves čas pa so vodili gostje, po trojki Marka Jagodiča Kuridža že za 7 (50:57) ob začetku zadnje minute. V tej so zmaji zaigrali veliko bolje, po trojki Pullena so v zadnjo četrtino vstopili z le dvema točkama zaostanka (55:57).

Hodžić, joker s klopi, za preobrat
Zmaji so v uvodu zadnje četrtine hitro izenačili. Pullen je zgrešil met za tri točke, v napadu je skočil Alen Hodžić, v novi priložnosti za zmaje je Pullen podal Melvinu Ejimu, ki je zabil (57:57). Nato je Olimpija krenila v hiter protinapad, ki ga je s polaganjem zaključil Hodžić za +2 Olimpije (59:57).

Hodžić je joker s klopi, saj je zadel tudi trojko za izenačenje (64:64). Po trojkah Pullna in Hodžića je Olimpija znova vodila (70:68).

Pullen je z mojstrsko podajo zaposlil Zacha Augusta, ki je zabijal za +1 (74:73). Vladimir Micov je po minuti odmora lepo zaključil napad Budućnosti, nato je polagal Pullen (76:75).

Seeley zadel izjemno trojko
Dennis Jerome Seeley
je zadel trojko, nad njim je Blažič naredil še osebno napako, tako da je imel še prosti met, ki ga je izkoristil (76:79). S prodorom je prednost Budućnosti povišal Justin Cobbs (76:81). Golemac je svoje varovance pozval na posvet. Hodžić, na katerega so gostje pozabili, je zgrešil izpod koša, a do žoge je prišel Blažič, ki je takoj vrgel trojko. To je sicer zgrešil, a se je žoga znova odbila do njega, slabih sedem sekund pred koncem je bil natančen pri metu za tri točke (79:81).

Po osebni napaki Blažiča je imel prosta meta Micov – prvega je zadel, drugega je zgrešil, a je Auguste potisnil žogo skozi mrežico, kar je pomenilo koš za goste (79:84).

Džikić ima še vedno veliko kontaktov v Sloveniji, najbolj pa ceni Zmaga Sagadina

"Čestitke ekipi Budućnost VOLI za zmago. Mi nismo odigrali dovolj zbrano in pametno, v končnici smo delali neumnosti. V zadnjih petih minutah smo prejeli 20 točk, kar je neverjetno. Imeli pa smo tudi nekaj smole, ko smo v zadnji minuti zgrešili dva prosta meta in polaganje, oni pa so zadeli met za tri točke ob osebni napaki. Zmage si nismo zaslužili. Fantom sicer čestitam za energijo, ker so na igrišču garali. Zmago so hoteli tudi zaradi občinstva, ki je bilo neverjetno, a za zmago nad Budućnostjo potrebuješ veliko več kot le energijo," je po tekmi povedal trener Ljubljančanov, Jurica Golemac.

Končnica tekme Cedevita Olimpija - Budućnost

Zmaji se bodo s podgoriško zasedbo, ki jo vodi nekdanji trener Olimpije Aleksandar Džikić, srečali tudi v Evropskem pokalu.