Richard Carapaz je 16 dni pred štartom Dirke po Franciji v pravi formi. Foto: EPA

Danec je napadel že 18 km pred ciljem, a je bil tri kilometre pred ciljno črto ujet. Carapaz je hitro nadomestil 40 sekund zaostanka. Fuglsang je začel s šprintom 200 metrov pred ciljem. Ekvadorec, ki je predlani dobil Dirko po Italiji, je imel več moči v zadnjih 30 metrih. To je bila njegova prva zmaga v letu 2021.

Kanadčan Michael Woods je na tretjem mestu zaostal 39 sekund. V istem času so prišli na cilj tudi ostali favoriti za končno zmago. Do današnje etape vodilni Nizozemec Mathieu van der Poel je na 25. mestu zaostal več kot štiri minute in izgubil je rumeno majico.

Carapaz ima zdaj 26 sekund prednosti pred Fuglsangom in 33 pred Francozom Julianom Alaphilippom.

Ekvadorec želi obdržati rumeno majico do konca
"Na to etapo smo čakali ves teden. To je bil poseben dan. Zavedal sem se, da lahko oblečem rumeno majico, etapna zmaga pa je zaokrožila popoln dan. Uspel mi je napad v idealnem trenutku. Dirka po Švici je za našo ekipo zadnja priprava pred Tourom. Zdaj želim zadržati rumeno majico do konca," je odločen Carapaz, ki bo glavni adut ekipe Ineos na Dirki po Franciji poleg Gerainta Thomasa in Richieja Porta. Avstralec je prejšnji teden dobil Dirko po Dofineji.

Edini slovenski predstavnik na dirki Domen Novak (Bahrain Victorious) je bil danes 126. s 23 minutami zaostanka, skupno pa je na 127. mestu (+ 42:43).

V šesti etapi se bodo kolesarji v petek merili na 130 km dolgi etapi od Fiescha do Disentisa Sedruna.