Edinson Cavani je bil pravi joker iz rokava Oleja Gunnarja Solskjaerja. Foto: Reuters

Nogometaši Manchester Uniteda še naprej blestijo na gostovanjih. V Southamptonu so bili uspešni že osmič zapored, na Old Traffordu pa jim ne gre prav nič po načrtih, zato niso pri vrhu lestvice.

Že četrtič v letošnji sezoni se je zgodilo, da so rdeči vragi prišli do zmage po zaostanku.

Gostitelji so povedli že po prvem strelu na gol. V 23. minuti je kot izvedel kapetan James Ward-Prowse, Poljak Jan Bednarek pa je z glavo zabil žogo v mrežo. Ward-Prowse je deset minut pozneje vodstvo povišal, še enkrat je dokazal, da je specialist za izvajanje prostih strelov, v tej sezoni je bil to že njegov tretji gol iz prekinitve. Z leve strani je velemojstrsko zavrtinčil žogo pod prečko in David de Gea je bil prekratek. Španec je trčil v okvir vrat, se poškodoval in moral ob odmoru ostati v slačilnici.

Southampton je v prvem delu prek Kyla Walker-Petersa zadel tudi vratnico, Bruno Fernandes pa je za Manchester zapravil veliko priložnost, ko se je izkazal vratar Alex McCarthy.

Trenerju gostov Oleju Gunnarju Solskjaerju se je obrestovala odločitev, da ob odmoru Masona Greenwooda zamenja s Cavanijem. Urugvajec je bil stalna nevarnost za domači gol. V 60. minuti se je izkazal s podajo Fernandesu za znižanje zaostanka, po dveh zapravljenih priložnosti pa se je še sam vpisal med strelce.

Najprej je v 74. minuti preusmeril žogo v mrežo z glavo po strelu Fernandesa, nato pa je v sodniškem dodatku z glavo izkoristil še podajo Marcusa Rashforda z leve strani.

Solskajer: Ekipa se izboljšuje iz tekme v tekmo
"Po taki zmagi se napake iz prvega polčasa hitro pozabijo. Zelo sem bil ponosen na svoje varovance v drugem polčasu. Ekipa se izboljšuje iz tekme v tekmo. To sem si želel na začetku sezone," je bil zadovoljen trener rdečih vragov Solskjaer.

"Res je zelo težko pokriti Cavanija. Nismo ga uspeli zaustaviti. Skušali smo se na vse načine pravilno postaviti, vendar je res odigral fantastično tekmo. Prvi polčas smo odigrali odlično. To je bila tekma na visoki ravni in na koncu smo izgubili proti zares kakovostni ekipi," je poudaril trener Southamptona Ralph Hasenhüttl.

Jose Mourinho je bil zelo zadovoljen s točko. Foto: Reuters

Mourinho prišel po točko in jo po šahovski partiji tudi osvojil
Čeprav sta londonski ekipi najučinkovitejši v ligi, na derbiju ni bilo veliko priložnosti. Jose Mourinho je v šahovski partiji prišel do želene točke proti prijatelju Franku Lampardu.

Chelsea je v 11. minuti prek Tima Wernerja dosegel gol, ki pa ga je sodnik zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavil. Edino pravo priložnost za Tottenham na tekmi je v prvem polčasu zapravil Steven Bergwijn, obe ekipi sta v prvem delu nekajkrat poskusili s streli od daleč.

Največjo priložnost na srečanju je imel Mason Mount v 81. minuti, ki je močno streljal z 20 metrov, izkazal pa se je vratar gostov Hugo Lloris. V 92. minuti je obramba Tottenhama storila napako pri podaji žoge vratarju, ki pa je ni izkoristil Olivier Giroud. Ekipi sta se po maju 2016 prvič na medsebojnih tekmah razšli brez zmagovalca.

Mourinho: Nihče ni želel tvegati
"Tekma se je odvijala po pričakovanem scenariju. Imeli smo dovolj priložnosti, da bi odnesli tri točke. Najbolj sem zadovoljen, da izjemna napadalca Kane in Son nista imela nobene priložnosti
," je poudaril Lampard.

Mourinho je dodal: "Oba s Frankom sva pred tekmo načrtovala tri točke, a priložnosti res ni bilo veliko. Nihče ni želel tvegati. Vseskozi smo se zavedali, da je lahko že ena napaka usodna."

Pedro Neto in soigralci so še poglobili krizo Arsenala. Foto: Reuters

Wolverhampton po 41 letih ugnal Arsenal v Londonu
Arsenal nikakor ne najde poti iz krize. Prvič po 29. septembru 1979 so topničarji izgubili na domačem stadionu proti Wolverhamptonu (1:2). To je njihov najslabši štart v sezono od ustanovitve Premier lige leta 1992.

Že v 5. minuti sta po preložku iz kota z glavama trčila David Luiz in Raul Jimenez. Mehiški napadalec je obležal na zelenici, zdravniška služba ga je 10 minut oskrbovala, nato pa so ga odpeljali v bolnišnico.

Gostje so povedli v 27. minuti, ko je Leandro Dendoncker z glavo stresel prečko, odbito žogo pa je Pedro Neto pospravil v mrežo. Tri minute zatem je po natančni podaji Williana z desne strani z glavo izenačil Gabriel.

Tri minute pred odmorom je Bernd Leno še uspel odbiti strel Pedra Neta, Daniel Podence pa je bil najbolj spreten pred vrati in poskrbel je za novo vodstvo Wolverhamptona.

V drugem polčasu so bili topničarji brez pravih idej. Napadalec Pierre-Emerick Aubameyang ni imel svojega večera.