Dvoboj s Cibono so odigrali oslabljeni, saj sta poškodovana oba krilna centra Amar Alibegović in Edo Murić. Tudi lani so zmaji v Tivoliju gostili volkove, ki so tedaj prekinili niz 15 zaporednih mednarodnih zmag slovenskih prvakov. Tokrat so Ljubljančani prvič zmagali pod taktirko Mira Alilovića. S po 19 točkami sta bila najboljša domača strelca Zoran Dragić in Josh Adams, 13 jih je dodal Alen Omić, Marko Jeremić pa 12.

Stavka pred gostovanjem v Ljubljani

Med tednom zdaj zmaje čaka gostovanje v Brescii, toda v Evropskem pokalu so že brez možnosti. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija si je že predtem zagotovila končnico, je v boju za tretje mesto, pri čemer pa ima Budućnost zaradi boljšega medsebojnega izkupička prednost. Za Ljubljančani je razburljivo obdobje. Pred desetimi dnevi so klonili pred Lietkabelisom in ostali brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje Evropskega pokala. Nato so visoko izgubili na gostovanju v Zadru, po tem porazu pa se je vodstvo kluba razšlo z glavnim trenerjem Jurico Golemcem. Zamenjal ga je njegov pomočnik Alilović, kmalu pa bo jasno, ali bo ekipo vodil do konca sezone.

Zagrebčani, ki so imeli v hramu slovenske košarke glasno podporo navijaške skupine, so na gostovanje v Ljubljano prišli po dveh dobrih jadranskih predstavah, ko so tesno izgubili z Budućnostjo, predtem pa celo presenetili Crveno zvezdo. Dvakratni evropski prvak je sicer v velikih finančnih težavah, igralci so pred dvobojem z Olimpijo zaradi neizplačil celo stavkali, tudi tokrat pa nudili dober odpor.

Odločilna serija 14:0 ob koncu tretje in začetku zadnje četrtine

V naslednjem krogu Lige ABA bo Cedevita Olimpija gostovala v Beogradu pri Partizanu. Foto: www.alesfevzer.com

Cibona je udarno začela srečanje in po treh minutah povedla za sedem. Še dvakrat je v prvi četrtini, ko je zadela pet trojk, vodila s takšno razliko, nato pa so se Ljubljančani na krilih Dragića, ki je v prvih desetih minutah prispeval devet točk, povsem približali. Po slabem domačem začetku druge četrtine so si volkovi po treh minutah znova priigrali sedem točk naskoka, zatem pa sta trojki zadela Yogi Ferrell in Jeremić, v 16. minuti pa je Rok Radović s košem in dodatnim prostim metom zaključil serijo 9:0 za prvo ljubljansko vodstvo. Kapusta je 68 sekund pred koncem polčasa zadel izza črte in Cibono vrnil v vodstvo, nato je Olimpija v 34 sekundah naredila 8:0, na odmora pa odšla s prednostjo 47:41.

Tudi tretjo četrtino so zmaji slabše začeli in prvi koš zadeli po treh minutah. Cibona je do tedaj prišla na -1. V zaključku četrtine se gostitelji niso znašli proti zagrebški coni in varovanci Josipa Sesarja so v 29. minuti po zabijanju Domagoja Vukovića prešli v vodstvo. Adams in Matic Rebec sta bila uspešna izza črte, tako da so Ljubljančani pred zadnjo četrtino vodili s 65:60. Nadaljevali so v tem ritmu, naredili serijo 14:0 in razlika je bila prvič na srečanju dvomestna. Pred zadnjimi osmimi minutami je bilo tako na semaforju 73:60. Cibona je prišla na -7, nato je Dragić zadel za tri, in čeprav gostje niso popuščali, je bil dvoboj odločen po košu Karla Matkovića 45 sekund pred koncem.