Po nedeljskem polomu proti Budućnosti v Ligi ABA (58:80) so zmaji precej popravili vtis. Pristop je bil popolnoma drugačen in tudi igra v obrambi v ključnih trenutkih je bila zavzeta.

Pri slovenskih prvakih sta bila najbolj razpoložena Yogi Ferrell z 20 in Josh Adams s 16 točkami. Alen Omić je ob osmih točkah pod obročema ujel kar 19 žog. V vrstah Benečanov je 19 točk dosegel Jayson Granger.

Tri trojke Jeremića v uvodni četrtini
Zmaji, ki so v nedeljo dosegli le 8 točk v zadnji četrtini proti Budućnosti, so imeli tudi tokrat težave v napadu na začetku tekme. Gostje so si sredi prve četrtine priigrali sedem točk naskoka (6:13). Olimpija je odgovorila z delnim izidom 10:0. Marko Jeremić je zadel tri trojke v prvi četrtini, ki so jo Ljubljančani dobili s 26:20.

Venezia do preobrata v drugi četrtini
Sredi druge četrtine so Italijani nanizali 11 točk in prevezli vodstvo (32:37). Granger in Andrea de Nicolao sta bila natančna izza črte. Ferrell je do odmora dosegel 14 točk in ohranil je Olimpijo v igri (40:44).

Ob koncu tretje četrtine se je tehtnica znova nagnila na stran Ljubljančanov, razigral se je Josh Adams in po 30 minutah je Olimpija vodila z 61:59.

Olimpija odlično odigrala končnico
V zadnji četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu in obetala se je napeta končnica. Jordan Parks je dve minuti in pol pred koncem s trojko z desne strani poskrbel za zadnje vodstvo Venezie na tekmi (69:70). Olimpija je v letošnji sezoni že velikokrat popustila v ključnih trenutkih, tokrat pa je odlično odigrala v obrambi. Edo Murić in Ferrell sta poskrbela za vodstvo s 75:70, a je nato Ricardo Moraschini 20 sekund pred koncem s trojko znižal na 75:73. Adams je 14 sekund pred koncem zadel oba prosta meta, Granger pa ni bil natančen pri metu za tri točke iz težkega položaja in zmaga je ostala v Ljubljani.

Golemac: V tej rotaciji ne zmoremo vsake tekme odigrati na takšni ravni
"Na parket se je vrnil Karlo Matković, tako da je Alen Omić lahko dobil nekaj počitka in to se je takoj poznalo. Fantje so bili dobro razpoloženi. Normalno je, da ne zmorejo vsake tekme odigrati na takšni ravni v tej rotaciji. Hvala tudi navijačem, ki so prišli na tekmo po nedeljski tekmi z Budućnostjo. To so pravi navijači in resnično smo jim hvaležni za podporo,” je povedal trener Jurica Golemac.

V soboto Olimpijo v Ligi ABA čaka gostovanje v Skopju. Prihodnjo sredo v Evropskem pokalu sledi gostovanje pri vodilni ekipi v skupini A Prometeju.