Celjani po slabem začetku drugega polčasa niso imeli možnosti za uspeh proti Nantesu. Foto: www.alesfevzer.com
Celjski vratar Filip Ivić je bil zelo razpoložen, zbral je kar 15 obramb, kar pa ni bilo dovolj za uspeh. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji, pri katerih je manjkal Vid Poteko – ta se je okužil z novim koronavirusom –, so stik s tekmecem držali le v prvem delu. Izid je bil nazadnje izenačen na 4:4, ob polčasu so Celjani zaostajali za dva zadetka (11:13).

Tekma se je prelomila na začetku drugega dela, ko se je igra varovancev Tomaža Ocvirka sesula kot hišica iz kart. Francozi so dosegali lahke zadetke, z delnim izidom 7:1 so v 37. minuti ušli na +8, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

Tudi Celjanom je pozneje uspel manjši delni izid (4:0), a na manj kot štiri zadetke zaostanka se jim Nantesu, ki ni mogel računati na tri pomembne člane (Španca Eduarda Gurbinda in Adria Figuerasa ter Makedonca Kirila Lazarova), ni uspelo več približati.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Tilen Kodrin in Kristjan Horžen, ki sta dosegla po šest golov. Pri gostih je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec tekme Milan Milić, enega manj je dosegel Rok Ovniček.

Slovenski prvaki bodo v naslednjem krogu v četrtek, 3. decembra, gostovali v Zaporožju.