Aljoša Matko (drugi z leve) je izenačil tik pred polčasom. Vijoličasti zaradi boljše razlike v zadetkih ohranjajo "prvo mesto" na lestvici. Foto: www.alesfevzer.com

Za Mariborčani je turbulenten teden, v katerem so se razšli s trenerjem Maurom Camoranesijem, ki ga je (začasno) zamenjal Saša Gajser.

Delamea Mlinar Olimpijo popeljal v vodstvo
Olimpija je bolje odprla srečanje in v 11. minuti tudi povedla. Po prekršku na levi strani je prosti strel izvajal Ante Ćorić, ki je žogo poslal v kazenski prostor, kjer je domači obrambi ušel Antonio Delamea Mlinar in z glavo matiral Ažbeta Juga.

Frelih preprečil izenačenje Matka
Nadaljevanje je postreglo z dinamično igro na obeh straneh, vijoličasti so poskušali izpeljati napad za izenačenje, a je Olimpija brez večjih težav odbila vse poskuse. V 31. minuti je s kakšnih desetih metrov "s prve" streljal Aljoša Matko, a se je z obrambo izkazal Žiga Frelih, ki je žogo odbil čez vrata. Frelih se je izkazal tudi v 41. minuti, ko je ubranil močan strel Jana Mlakarja.

Ostra zračna bitka. Še drugi letošnji derbi v Ljudskem vrtu se je končal z 1:1, medtem ko je Olimpija doma zmagala z 2:0. Foto: www.alesfevzer.com

Matko v podaljšku Maribor vrnil v igro
In ko je že kazalo, da bo Olimpija na odmor odšla s prednostjo, je v prvi minuti sodnikovega dodatka Matko v samostojnem prodoru potegnil po desni strani, nato pa sprožil precej s strani in ob prvi, bližnji vratnici presenetil Freliha, ki bi najbrž lahko posredoval bolje. Strela Matka ni uspel blokirati Delamea Mlinar. Statistika prvega dela govori o precej izenačeni tekmi: posest žoge 50:50, streli 4:3, v okvir vrat 3:1 – oboje za Maribor.

Vombergar imel na nogi "zaključno žogo"
V drugem polčasu je bilo priložnosti manj. Timi Max Elšnik je v 48. minuti poskusil od daleč, a je bil Jug na mestu. V 81. minuti je rezervist Andres Vombergar ušel domači obrambi, a nato potegnil nekoliko preveč v desno in ustrelil mimo vrat. Olimpija je v 86. minuti ostala brez Michaela Pavlovića, ki je prejel drugi rumeni karton.

Izenačena končna statistika
V končnici je Maribor pritiskal za zmagoviti zadetek, a je Olimpija ubranila vse napade. Končna statistika priča o izenačeni tekmi: posest žoge 51:49, streli 9:6 – oboje za goste, medtem pa streli v okvir vrat 4:3 za domače.

Remi na derbiju Maribora in Olimpije

Kraševci zmagali v Celju in skočili na sedmo mesto
V uvodni tekmi dneva je CB24 Tabor Sežana s 3:0 zmagala v Celju, ki očitno ne najde poti iz krize. Celjani so namreč doživeli še četrti poraz v spomladanskem delu, tako da so jih na sedmem mestu s tokratno zmago prehiteli Kraševci.

Sever načel mrežo domačih
Sežanci so povedli v 35. minuti, ko je s 14 metrov zadel Leon Sever. Štiri minute pozneje so imeli izbranci Igorja Božiča novo veliko priložnost, a je vratar Matjaž Rozman v zadnjem trenutku malo pred golovo črto izbil žogo pred "pritiskajočim" Dinom Stančičem. V 41. minuti je na drugi strani poskusil Amadej Brecl, a Jan Koprivec ni imel prav nikakršnih težav.

Ndzengue in Stojinović zapečatila usodo Celja
Le nekaj sekund po začetku drugega dela je Tabor podvojil prednost, ko je na robu kazenskega prostora žogo sprejel Fahd Ndzengue, prišel sam pred Rozmana in ga ugnal za 2:0. Nekaj trenutkov pozneje so domači zaostajali že z 0:3, potem ko je Dušan Stojinović nespretno v lastno mrežo pospravil žogo po Ndzenguejevi podaji pred vrata. Dvoboj je bil s tem praktično odločen, saj anemični Celjani niso imeli "dinamita" za preobrat. Sežanci so v 79. minuti zaradi drugega rumenega kartona ostali brez Mihaela Briškega.

Zadetki s tekme med Celjem in Taborom Sežano

V nedeljo na TV Slovenija 2/MMC-ju: Bravo – Mura
Dve tekmi bosta v nedeljo. V prenosu na TV Slovenija 2/MMC-ju se bosta ob 14.30 pomerila Bravo in Mura. Krog pa se bo končal v ponedeljek, ko se bosta udarila Aluminij in Koper.