Jorge Pascual je v 93. minuti zagotovil Villarrealu točko in preprečil Atleticu drugo mesto. Foto: EPA

Vrstni red na teh mestih sicer razen prestiža nima pravega pomena, saj sta se obe ekipi že prej uvrstili v Ligo prvakov.

Angel Correa je dosegel oba zadetka za Atletico. Foto: EPA

V zadnjem krogu je dolgo bolje kazalo Atleticu. Po hitrem zaostanku je bil dvakrat natančen Angel Correa. Izbranci Diega Simeoneja so zadnjih 20 minut igrali brez izključenega Axla Witsla. Rumena podmornica je silovito pritisnila (streli 22:9, posest 66:34 %) in v sodnikovem dodatku je Jorge Pascual izenačil na 2:2.

Jan Oblak, ki je zadnje dni spremljal srbsko tenisačico Olgo Danilović na Rolandu Garrosu, zaradi poškodbe ni branil. V vratih je bil znova 27-letni Splitčan Ivo Grbić.

Benzema na zadnji tekmi v dresu Reala zadel z bele točke
Na stadionu Santiago Bernabeu so na začetku drugega polčasa povedli gostje iz Bilbaa. Oihan Sancet je v drugem poskusu matiral Thibauta Courtoisa, ki mu je prvi poskus vezista še uspelo odbiti.

Karim Benzema se je po koncu tekme znašel na rokah soigralcev. Foto: EPA

Yuri Berchiche je v 71. minuti v kazenskem prostoru v obraz zadel Ederja Militaa. Sodnik Isidro Diaz de Mera Escuderos je pokazal na belo točko. Karim Benzema je izvedel najstrožjo kazen in žogo po sredini vrat poslal v mrežo. Francoski napadalec je dosegel 19. zadetek v tej sezoni.

Dve minuti zatem se je po 14 letih poslovil od kraljevega kluba in prejel stoječe ovacije s tribun, zamenjal ga je veteran Luka Modrić.

Tudi Asensio se je poslovil od navijačev
Trener Carlo Ancelotti je v 58. minuti v igri poslal Marca Asensia, ki je nato zapustil zelenico v 92. minuti in prav tako prejel velik aplavz. Zaradi premajhne minutaže ni bil več zadovoljen in poleti si bo našel nov klub

Valladolid zadnji potnik v drugo ligo
Glavno vprašanje zadnjega tekmovalnega dne je bilo, kdo bo ob Espanyolu in Elcheju tretji potnik v drugo ligo. Osmoljenec med šestimi kandidati je bil Valladolid.

Na petih večernih tekmah so prav na vseh sodelovale ekipe, ki so se borile za obstanek v ligi. Glede na potek so se v teh 90 minutah med drugoligaši občasno znašli Celta, ta je večer začela na kritičnem 18. mestu, Valladolid in Almeria.

Gabri Veiga je dvakrat zatresel mrežo prvakov in zagotovil Celti obstanek med elito. Foto: EPA

Na koncu se je najslabše razpletlo za Valladolid, ki se je na domačem igrišču razšel z Getafejem brez zadetkov. Almeria je z že prej odpisanim Espanyolom igrala le 3:3, kar pa je bilo nazadnje tudi dovolj za rešitev.

Gabriel Veiga junak na stadionu Balaidos
Celta je vzela stvari v svoje roke in premagala prvaka Barcelono z 2:1. Po potrditvi pokala so bili Katalonci v zadnjih krogih popoplnoma razglašeni. Zelo motivirani gostitelji so znali izkoristiti svoje priložnosti, povedli z 2:0 in potem kljub zadetku Ansuja Fatija ostali pri zmagi in se rešili. Junak večera na stadionu Balaidos v Vigu je bil Gabriel Veiga, ki je v 42. in 65. minuti zatesel mrežo Kataloncev.