Thiago Silva je na začetku drugega polčasa zatresel mrežo Tottenhama. Foto: Reuters

Za čuda sta mreži v prvem polčasu obmirovali, obe ekipi sta igrali dinamičen nogomet, obe sta si pripravili nekaj zrelih priložnosti. Za Chelsea sta ju zapravila Kai Havertz in Mason Mount, za Tottenham je najlepšo priložnost zapravil Heung-min Son, ki je lepo stekel proti golu Chelseaja, a mu je veselje preprečil vratar Kepa Arrizabalaga.

Gledalci na zadetek v drugem polčasu nato niso čakali dolgo, že v 4. minuti nadaljevanja je po predložku iz kota z glavo zadel Thiago Silva, ki je dobil skok z Delejem Allijem. Na 2:0 je po slabi uri igre povišal N'Golo Kante.

Francoz je sprožil z razdalje, žoga se je odbila od Erica Dierja, presenetila vratarja Huga Llorisa in končala v mreži. Tottenham je bil razbit, piko na i zmagi modrih je v sodnikovem dodatku dodal Antonio Rüdiger, ki je z diagonalnim strelom zadel za končnih 3:0.

Jesse Lingard je Manchester United popeljal v vodstvo v 89. minuti srečanja. Foto: Reuters

Behranma povedel, C. Ronaldo izenačil
Manchester United je v Londonu z 2:1 premagal West Ham United. Rdeči vragi so se po pol ure igre v Londonu znašli v zaostanku. Po podaji Jarroda Bowna je Mohamed Said Benrahma nemudoma sprožil, žoga se je srečno odbila in končala za hrbtom nemočnega Davida De Gee. Kmalu zatem je imel Cristiano Ronaldo lepo priložnost za izenačenje, iz bližine je hladnokrvno zadel za 1:1. Po VAR-ovi potrditvi gola se je slavje ekipe z Old Trafforda lahko začelo. Do odmora bi lahko 'kovači' znova smuknili v prednost, v 43. minuti je imel sijajno priložnost Nikola Vlašić, za las je zgrešil prečko nasprotnika.

Lingard zadel proti nekdanjim soigralcem
Že v uvodu drugega polčasa je Ronaldo zapretil s strelom po sredini, tudi sicer je bil portugalski zvezdnik nenehno trn v peti domače obrambe, ki se ni smela niti za trenutek sprostiti. V 77. minuti je med drugim padel v kazenskem prostoru, s soigralci je zahteval najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Martin Atkinson le zamahnil z roko. Ko je že kazalo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, je tik pred iztekom rednega dela srečanja rdeče vrage v vodstvo popeljal Jesse Lingard, ki je lani kot posojen nogometaš branil barve prav West Hama. Angleški reprezentant je po samostojni akciji žogo poslal v zgornji desni kot, Lukasz Fabianski ni imel možnosti.

Noble zapravil 11-m za delitev točk
Vseeno s tem še ni bilo konec razburjenja, v 93. minuti je Unitedov branilec Luke Shaw v lastnem kazenskem prostoru igral z roko, po pregledu VAR-posnetka je Atkinson pokazal na belo točko, ki pa je West Hamu ni uspelo izkoristiti za delitev točk: Marku Noblu je De Gea poskus ubranil in svoji ekipi izboril poln izkupiček točk.