Corey Walden in soigralci so bili precej bolj zbrani v zadnje pol minute. Foto: Liga ABA/Crvena zvezda mts

Z zmago na črnogorski obali so izbranci trenerja Jurice Golemca v nedeljo naredili velik korak k uvrstitvi v končnico Lige ABA. Ljubljančani tri tekme pred koncem rednega dela ostajajo v dobrem položaju, Beograjčani pa so z 20. zmago potrdili vozovnico za polfinale. Z Budućnostjo se bodo borili za prvo mesto.

Varovanci trenerja Jurice Golemca bodo še nekaj časa žalovali za izgubljeno priložnostjo. Zmago so imeli v svojih rokah, vendar so domačim v zadnje pol minute dovolili, da so se vrnili v igro.

Dve veliki napaki v končnici usodni
Nobena ekipa si v dvorani Aleksandra Nikolića ni uspela priigrati višje prednosti. Po treh četrtinah so Beograjčani vodili z 69:65. Corey Walden je sedem minut pred koncem povišal na 74:67, a sta Jaka Blažič in Luka Rupnik s trojkama izenačila na 75:75.

Olimpija je 26 sekund pred koncem po dveh prostih metih Kendricka Perryja povedla z 81:78. Sledila je minuta odmora in hiter poskus gostiteljev, ki se je končal z osebno napako Blažiča 19 sekund pred zadnjim piskom sirene. Prvi prosti met je Branko Lazić zadel, drugega zgrešil, a je Jordan Loyd ujel odbito žogo. Crvena zvezda je prišla do novega napada in še dveh prostih metov. Tokrat je Walden oba zadel in izenačil na 81:81.

Ljubljančani so krenili v napad po zmago, a je Perry izgubil žogo in storil osebno napako nad Markom Simonovićem, ki je dve sekundi pred koncem zadel prvi prosti met in odločil srečanje.

Perry je zbral 19 točk, a je vtis pokvaril z izgubljeno žogo v ključnem trenutku. 14 točk sta dosegla Luka Rupnik (3/4 za tri) in Jaka Blažič (4/9 za tri).

Perry jezen na sodnike
"Delali smo veliko neumnosti, a smo garali. Glede zaključka tekme nimam kaj dodati, gremo naprej,” je bil kratek trener Golemac.

"Ne morem oporekati našemu pristopu k tekmi. Menim, da smo pokazali veliko srce. Imeli smo nekaj padcev, a smo prikazali borbeno predstavo na zahtevnem gostovanju. V zaključku tekme nas je doletela še sporna sodniška odločitev, tudi sami pa smo naredili nekaj napak. Ko pustiš srce na igrišču in ne uspeš zmagati, te prizadenejo odločitve, na katere nimaš vpliva. Imeti moramo kratkoročen spomin in se za poraz oddolžiti na nedeljskem srečanju,” je poudaril Perry.