Will Clyburn je CSKA popeljal na turnir Final four. Foto: EPA

To je že deveta zaporedna uvrstitev CSKA-ja na turnir Final four. Začetek tekme ni nakazoval takšnega scenarija, saj je Fenerbahče povedel z 12:0. CSKA je z delnim izidom 6:35 prevzel vajeti igre v svoje roke, Fenerbahče pa so predvsem pokopali izgubljene žoge (19) in izjemen učinek Willa Clyburna, ki je v dobrih 31 minutah dosegel 34 točk (trojke 5/9), imel je tudi sedem skokov. Gre za njegov osebni rekord tako po točkah kot po statističnem indeksu (38).

Fenerbahče v Evroligi še ni doživel, da bi ga tekmec izločil z izidom 3:0, končal se je tudi njegov niz petih zaporednih nastopov na turnirju Final four. Nando De Colo je bil z 22 točkami prvi strelec turške ekipe.

Bayern ostaja v igri za preboj na Final four, v petek bo poskušal izid v zmagah izenačiti na 2:2. Foto: EPA

Prva nemška zmaga v končnici Evrolige
Bayern v merjenju moči z milansko Olimpio ostaja "med živimi", potem ko je že v prvi četrtini (23:9) z delnim izidom 14:0 naredil pomemben korak k zmagi (85:79). Gostje so sicer v drugi četrtini za hip povedli, a polčas se je končal z 39:35. Na začetku drugega polčasa je Bayernu znova uspelo doseči 14 točk zapored, vodstvo pa je obdržal do konca. Gre za prvo zmago kake nemške ekipe v končnici Evrolige, Žan Mark Šiško pa je pri tem prispeval devet točk in osem podaj.

Real se je čudežno rešil
Real Madrid se je v torek čudežno rešil in Anadolu Efes premagal z 80:76. Zadnja četrtina se je končala z 32:18, še precej pomenljivejši pa je podatek, da je Real dosegel zadnjih 16 točk na tekmi. Sergio Llull je bil z 20 točkami in sedmimi skoki najučinkovitejši igralec Reala, pri gostih pa je srbski košarkar Vasilije Micić prispeval 29 točk (trojke 5/9) in šest skokov. Četrta tekma bo v četrtek.