Daniel Ricciardo je italijansko dirko odpeljal perfektno in dosegel osmo zmago v karieri. Prvo, odkar je po koncu sezone 2018 zapustil Red Bull. Foto: Reuters

To je bila prva dvojna zmaga za McLaren po dirki za VN Kanade v Montrealu leta 2010, ko je slavil Jenson Button, Hamilton pa je bil drugi. Ricciardo je na najvišjo stopničko stopil prvič po dirki za VN Monaka v Monte Carlu leta 2018.

Prizor, ki ga navijači McLarna ne bodo zlepa pozabili: Daniel Ricciardo in Lando Norris sta si na prestižni dirki v Monzi podredila prav vse dirkače. Foto: Reuters

Ricciardo je glavnino dela opravil z izjemnim štartom, ko je švignil mimo Verstappna in prevzel vodstvo. Dirka je bila sicer prežeta z zapleti, na stezo je zapeljal tudi (virtualni) varnostni avtomobil, a to na koncu ni bistveno vplivalo na Avstralčevo osmo zmago v karieri.

Verstappen in Hamilton odstopila
Glavna tekmeca za letošnji naslov svetovnega prvaka, Verstappen in Hamilton, sta med seboj bíla neizprosen boj, ki se je začel že v uvodnem krogu, ko je Britanec napadel Nizozemca v šikani Roggia. Verstappen mu je zaprl pot, tako da je moral svetovni prvak presekati zavoj, zaradi česar je izgubil še dodatno mesto na stezi. V naslednjih krogih se je Verstappen odlepil od Hamiltona, ki je obtičal za Norrisom, dirko pa mu je nato pokvaril izjemno počasen postanek, ko je v dirkalniku ob menjavi gum sedel kar 11 sekund. Ključni dogodek se je zgodil v 26. krogu, ko je Verstappen napadel Hamiltona v uvodni šikani. Vanjo je zapeljal po zunanji strani, Hamilton mu je zaprl pot, prišlo je do stika, po katerem je Nizozemčev red bull v peščenem izletnem območju končal na vrhu Britančevega mercedesa. Absolutna drama, zaradi katere je na stezo zapeljal varnostni avtomobil.