Max Verstappen, ki je vozil na svoji 150. dirki formule ena, se je takole veselil s člani svoje ekipe. Red Bull je dosegel šesto zmago zapored, petkrat je bil najboljši Verstappen, v Monte Carlu pa Sergio Perez. Foto: Reuters

Sainz (Ferrari) se je Nizozemcu na koncu približal zaradi varnostnega avtomobila, toda prehiteti ga ni mogel, tako da še naprej čaka na svojo prvo zmago. Sedemkratni svetovni prvak Hamilton (Mercedes) je zaostal sedem sekund za zmagovalcem in se šele drugič letos uvrstil med najboljšo trojico. Tik pod stopničkami je bil na četrtem mestu drugi Mercedesov voznik George Russell.

"Obdobja varnostnega avtomobila nam niso pomagala. Na koncu je bilo zelo razburljivo. Potiskal sem plin do konca, Carlos seveda enako. Videl sem ga, kako me lovi. V zadnjih nekaj krogih je bilo veliko zabave," je povedal 24-letni Verstappen, ki je dosegel že 26. zmago v karieri (prvo na dirkališču Gillesa Villeneuva), pred najbližjim zasledovalcem pa ima zdaj že 46 točk prednosti.

Verstappen je dirko začel v ospredju in vodstvo obdržal do cilja. Foto: Reuters

Leclerc z zadnjega štartnega položaja do petega mesta

Drugouvrščeni v seštevku SP-ja Sergio Perez (Red Bull) je že na začetku dirke po osmih krogih odstopil zaradi okvare motorja. Štartal je sicer s 13. mesta, saj je v kvalifikacijah na spolzkem asfaltu doživel nesrečo.

Tretji v točkovanju svetovnega prvenstva Charles Leclerc je zaradi menjave številnih delov motorja dirko začel z zadnjega mesta in jo končal na petem mestu.

40-letni veteran Fernando Alonso, ki je v kvalifikacijah zasedel drugo mesto, je v cilj prišel sedmi. Mick Schumacher, ki se je v soboto s šestim mestom odrezal najbolje v karieri, je tudi v uvodnem delu dirke vozil dobro, potem pa, ko je bil na osmem mestu, mu je odpovedal dirkalnik.

Karavana se zdaj seli v Silverstone, na Veliki nagradi Velike Britanije bodo vozili čez dva tedna.