Z enakim izidom so Jeseničani premagali zmaje 12. oktobra pred svojimi navijači. Tokrat je bil motiv Ljubljančanov velik. V zadnje pol ure so imeli veliko premoč. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:16. Odlični vratar Oscar Fröberg je preprečil še precej višji poraz železarjev.

Crnovič in Robar bosta okrepila zmaje
Pri Olimpiji sta manjkala branilca Joona Erving (vrnil naj bi se januarja) in Tine Klofutar (odsoten bo še tri tedne). Trener Mitja Šivic je po tekmi poudaril, da se veseli dveh novih okrepitev. Aljoša Crnovič bo prišel iz Jesenic, tokrat ni igral, že v četrtek pa bo treniral z zeleno-belimi. Navijači so ga pozdravili s transparentom. Izkušeni Mitja Robar bo dobil enomesečno pogodbo. Manjkal je tudi vratar Paavo Hölsä, ki se je poškodoval na zadnji tekmi Lige IceHL proti Salzburg prejšnji petek.

Veteran Aleš Mušič je v prvi akciji zadnje tretjine povišal na 2:0. Po podaji Jake Sodje je plošček z rokavico spustil na led in ga poslal pod prečko. Foto: www.alesfevzer.com

Poleg Crnoviča sta pri državnih prvakih manjkala še Žiga Urukalo, ki je v soboto v Zalogu dobil kazen igre zaradi naleta s palico in odlični finski napadalec Jesperi Viikilä. Trener Nik Zupančič ni mogel sestaviti štirih napadov in to se je v drugi polovici tekme zelo pozanlo.

Vratarja sta odlično opravljala svojo nalogo do 34. minute, ko je Jeseničane načel Guillaume Leclerc. V 20. sekundi zadnje tretjine je vodstvo Olimpije povečal Aleš Mušič. Končni izid je v 52. minuti postavil Luka Kalan.

Železarji z zelo disciplinirano igro zdržali v uvodne pol ure
Tako kot oktobra je bil to spopad vodilnih ekip v Ligi IceHL in Alpski ligi. Pred okoli 1700 gledalci so zmaji kot na prvem derbiju oktobra v Podmežakli poslali na led prvo postavo iz Lige ICEHL, sicer v državnem prvenstvu igrajo z mladinsko postavo.

Začetek je po rahli terenski premoči pripadel gostom tudi zato, ker so imeli v prvi tretjini dvakrat igralca več. Toda Ljubljančani so se ubranili, nato pa imeli priložnost za zadetek celo ob igralcu manj, ko so zadeli tudi okvir gola.

Na tribunah je bilo sijajno vzdušje, v zadnjem desetletju je bilo redko tako. Obe ekipi sta imeli glasno podporo. Navijači Olimpije so prižgali tudi bakle. Foto: www.alesfevzer.com

Leclerc kronal premoč Olimpije
V drugi tretjini se je razmerje moči spremenilo in domači so močneje pritisnili. Obe ekipi sta zapravili po eno prednost igralca več, ko pa so bile moči izenačene, je po natančni podaji Nika Simšiča pred gol pred vrati palico v 34. minuti podstavil Leclerc in prvič premagal Fröberga. Do konca tretjine so imeli Ljubljančani še nekaj priložnosti za povečanje vodstva, najlepšo Kalan, ki je bil sam pred vrati, a ploščka ni znal spraviti v mrežo.

Ko je domača ekipa že po 20 sekundah zadnje tretjine povečala vodstvo s spretno potezo Mšiča pred vrati, se je že pokazalo, v katero smer bo šel derbi. Zeleno-beli niso popuščali, Blaž Tomaževič je zadel okvir vrat, premoč pa so potrdili še s tretjim zadetkom, ko je številčno prednost v 52. minuti v zadetek spremenil Kalan. V zadnjih minutah so gostje imeli dvakrat igralca več na ledu, a so domači strnili vrste pred vratarjem Žanom Usom in mu pomagali do ničle.