Tom Dumoulin je predčasno končal letošnjo sezono. Foto: EPA

"Zelo sem razočaran. Čutil sem, da prihajam nazaj v formo, a žal je sezone zame konec," je za spletno stran Jumbo Visme dejal olimpijski podprvak v vožnji na čas in nekdanji zmagovalec Dirke po Italiji.

Nesreča se je zgodila med treningom za dirko, ki nosi njegovo ime ‒ Tour de Dumoulin ‒, na začetku oktobra.

"Veselil sem se teh dirk, ki mi zelo ustrezajo," je dodal 30-letni nizozemski kolesar, ki je imel visoke cilje tudi za svetovno prvenstvo konec septembra v Belgiji ter enodnevno klasiko po Lombardiji.

Dumoulin ima v svoji zbirki dve kolajni z olimpijskih iger, srebrn je bil tudi v kronometru v Rio de Janeiru 2016, ter pet s svetovnih prvenstev.

Bil je prvi, drugi in tretji v kronometrih, zlato in srebrno medaljo pa je osvojil tudi po moštvenih vožnjah na čas. Nazadnje je dirkal po Beneluksu, kjer je osvojil končno 9. mesto.