Veliko veselje igralcev Rome na Olimpicu po zmagi nad Spezio v zadnjem krogu. Foto: EPA

Za Juventus je za osvojitev šestega mesta štela le zmaga nad Udinesejem in neodločen izid Rome, želena scenarija pa se nista uresničila.

Na zelenici do Lige prvakov, po odvzemu točk pa le v Konferenčno ligo
Stara dama je na Dacia Areni v Vidmu osvojila tri točke (0:1). Edini zadetek je dosegel Federico Chiesa v 68. minuti po podaji Manuela Locatellija.

Juventus je končal na sedmem mestu, potem ko mu je Italijanska nogometna zveza (FIGC) odvzela deset točk zaradi nepravilnega poslovanja. Na zelenici je Juventus sicer osvojil 72 točk, kar bi bilo dovolj za četrto mesto in nastop v Ligi prvakov.

Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je za domačo zasedbo igral vso tekmo, medtem ko njegovega klubskega in reprezentančnega soigralca Jake Bijola ni bilo v kadru zaradi petih rumenih kartonov.

Paulo Dybala je z 12. zadetkom sezone popeljal Romo v Evropsko ligo, kjer je bila v sredo v Budimpešti blizu naslova, vendar je klonila po streljanju enajstmetrovk proti Sevilli. Foto: EPA

Dybala junak na Olimpicu
Na rimskem Olimpicu je Spezia povedla že v 6. minuti, ko je zadel Grk Dimitrios Nikolaou. Dve minuti pred odmorom je izenačil Poljak Nicola Zalewski. Po vodilnem zadetku Juventusa je Roma nujno potrebovala tri točke. V 89. minuti je Kelvin Amian v kazenskem prostoru podrl Stephana El Shaarawyja. Najstrožjo kazen je izvedel Dybala in z levo nogo matiral vratarja Jeroena Zoeta, ki se je z roko še uspel dotakniti žoge. Tio Cipot je v igro vstopil v sodnikovem dodatku, ki je bil dolg kar 14 minut.

Leao z dvema goloma odločil na San Siru
Milan je na San Siru premagal Verono s 3:1. Za rdeče-črne je dva gola dosegel Portugalec Rafael Leao, ki je v petek podaljšal pogodbo do leta 2028. Edini zadetek v prvem delu je dosegel Francoz Olivier Giroud z bele točke. Davide Faraoni je nato izenačil v 72. minuti, a Verona ni zdržala do konca.

Rafael Leao je četrti strelec Serie A s 15 zadetki. Na San Siru bo igral vse do junija 2028. Foto: EPA

Naslednji teden dodatna tekma za obstanek
Poraza Spezie in Verona pomenita, da imata obe ekipi 31 točk. O zadnjem potniku v Serie B bo tako odločala dodatna tekma na nevtralnem igrišču naslednji teden.

Atalanta s "hat-trickom" Koopmeinersa potrdila peto mesto
Atalanta je bila v Bergamu boljša od Monze s 5:2. Za gostitelje je "hat-trick" dosegel Nizozemec Teun Koopmeiners, po enkrat pa sta zadela Danec Rasmus Hojlund in Kolumbijec Luis Muriel.

Fiorentina, ki se pripravlja na sredino finalno tekmo v Konferenčni ligi proti West Hamu v Pragi, je že v petek v gosteh premagala Sassuolo s 3:1.

Handanović zadnjič branil za Inter?
Inter je v generalki za sobotno finalno tekmo Lige prvakov v Carigradu proti Manchester Cityju z golom Marcela Brozovića v gosteh ugnal Torino z 1:0. Samir Handanović je morda zadnjič branil za Inter, saj mu 30. junija poteče pogodba s črno-modrimi. Član milanskega kluba je od leta 2012.

38-letni Ljubljančan je bil v vratih do 65. minute, nato pa je svoje mesto prepustil tretjemu vratarju, dve leti starejšemu Alexu Cordazu, ki je bil pred desetimi leti član Gorice.

Milančani so domačo sezono končali na tretjem mestu, drugo mesto je osvojil Lazio. Zasedba iz Rima je v Toskani z goloma Alessia Romagnolija in Španca Luisa Alberta premagala Empoli z 2:0. Petar Stojanović je za gostitelje odigral vso tekmo, Lovra Štubljarja pa ni bilo v kadru Empolija.

Po zmagi Napolija je bila na vrsti še slovesnost ob podelitvi pokala. Giovanni Di Lorenzo ga je dvignil na stadionu Diega Armanda Maradone, slavje pa se je nadaljevalo na osrednjem trgu v Neaplju. Foto: EPA

Turk dvakrat klonil na veliki zabavi v Neaplju
Sezona v Serie A je minila v absolutni prevladi Napolija, ki je osvojil tretji državni naslov po sezonah 1986/87 in 1989/90, ko je blestel legendarni Diego Armando Maradona.

Victor Osimhen je z enajstih metrov ukanil najstnika Martina Turka. Nigerijec je s 26 zadetki osvojil strelsko krono v Serie A. Foto: EPA

Napoli je zmagovito končal sezono, potem ko je premagal zadnjeuvrščeno Sampdorio z 2:0. Za Neapeljčane, ki so imeli na koncu sezone kar 16 točk prednosti pred drugouvrščenim Laziem, sta komaj 19-letnega slovenskega vratarja Martina Turka premagala Victor Osimhen v 64. minuti z bele točke ter Argentinec Giovanni Simeone pet minut pred koncem.

Nigerijec Osimhen je postal najboljši strelec Serie A. Dosegel je 26 golov, pet več od drugouvrščenega Argentinca Lautara Martineza.

Frosinone in Genoa se vračata v Serie A
V Serie B se selita Cremonese in Sampdoria, nova člana elitne druščine sta Frosinone in Genoa, tretji bo znan po tekmah med Cagliarijem in Barijem.

38., zadnji krog:
SASSUOLO - FIORENTINA 1:3 (0:0)
Berardi 70./11-m; Cabral 47., Saponara 79., Gonzalez 83.
RK: Tressoldi 82., Rogerio 88./oba Sassuolo

TORINO - INTER 0:1 (0:1)
Brozović 37.
Samir Handanović (Inter) je branil do 65. minute, ko ga je zamenjal nekdanji vratar Gorice Alex Cordaz.

CREMONESE - SALERNITANA 2:0 (1:0)