Edin Džeko. Foto: EPA

Tekmo v lombardijski prestolnici so bolje odprli gostje, ki so povedli v 19. minuti po golu Francoza Thomasa Henryja. V razburljivem nadaljevanju je Nicolo Barella v 40. minuti izenačil na 1:1, glavni sodnik Matteo Marchetti pa je v drugi minuti podaljška po posredovanju VAR-a preklical dosojeno 11-metrovko za milansko ekipo.

Izbranci gostujočega trenerja Paola Zanettija so bili na pragu neodločenega izida do same končnice dvoboja, v 90. minuti pa jih je v črno zavil napadalec Edin Džeko in svoji ekipi priigral pomembne tri točke.

Beneška ekipa je pred gostovanjem v Milanu poročala o novih okužbah v svojih vrstah, posamičnega seznama pa ni podala. Slovenski reprezentant Domen Črnigoj ni bil v njenem kadru na današnji tekmi na San Siru, nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović pa je branil celo tekmo za Inter.

Lazio in Atalanta sta se razšla brez golov (0:0). Za gostujočo ekipo znova ni igral Josip Iličić. Kot poročajo nekateri italijanski mediji, ima slovenski reprezentant znova psihične težave, zaradi tega je bil Kranjčan dalj časa zunaj tekmovalnega ritma že v prvem valu pandemije koronavirusne bolezni v letu 2020. Iličić prejšnji teden na tekmi proti Interju uradno ni nastopil zaradi okužbe z novim koronavirusom.