Chicago je od napredovanja oddaljen še eno zmago. Foto: Reuters

5:47 pred koncem je izid izenačil Matthew Highmore, minuto in 16 sekund pred zaključno sireno pa je svoj drugi gol na tekmi dosegel Jonathan Toews. To je bil že njegov četrti gol v tej seriji. Izid je bil izenačen trikrat in nobeno od moštev ni vodilo za več kot en gol.

Arizona je bila s 4:1 boljša od Nashvilla in vodi z 2:1. Kojoti so zadnjo tretjino dobili s 3:0.

Izpadu se je v Torontu izognila Florida, ki je s 3:2 ugnala New York Islanderse in zaostanek v seriji znižala na 1:2. V razmiku dveh minut na začetku zadnje tretjine sta za zmago poskrbela Mike Hoffman in Brian Boyle.

Slabo kaže Pittsburghu, ki je izgubil proti Montrealu s 3:4. Montreal, ki je bil pred prekinitvijo tako rekoč izločen iz končnice in se je že osredotočal na prihodnjo sezono, vodi v seriji z 2:1. Canadiensi so sredi druge tretjine zaostajali za dva gola, a so se vrnili in na koncu slavili z golom Jeffa Petryja v 46. minuti.