Veselje na Camp Nouu po izenačujočem zadetku Sergija Roberta. Foto: Reuters

Madridčani, ki so lovili prvenstveno zmago na tretjem zaporednem gostovanju na Camp Nouu, s čimer bi izenačili rekord ekip med letoma 1963 in 1965, so srečanje začeli odlično. Povedli so že v 9. minuti, a je še pred odmorom gostiteljem uspelo izenačenje.

V nadaljevanju se je igra razživela, Katalonci so bili ves čas v vlogi favorita. Nenehno so pritiskali na vrata nasprotnika, to pa je obrodilo sadove v 92. minuti, ko se je med strelce vpisal rezervist Franck Kessie.

Z zmago, že 22. v letošnji izvedbi španskega prvenstva, je Barcelona še utrdila svoj položaj na vrhu lestvice, kjer ima zdaj pred Realom že ogromnih 12 točk naskoka.

Predložek Vinicusa Juniorja, po katerem je Ronald Araujo zadel avtogol. Foto: Reuters

Sergi Roberto izničil prednost Reala
Gostitelji so derbi začeli silovito, hitro so pritisnili na obrambno vrsto večnega tekmeca in vratarja Thibauta Courtoisa prisilili v nekaj pomembnih obramb, a kraljevi klub je bil tisti, ki je prvi zatresel mrežo: v 9. minuti je Vinicius Junior v kazenski prostor poslal predložek, ki ga je nespretno za hrbet lastnega vratarja Marca-Andreja ter Stegna pospravil branilec Ronald Araujo. Barcelona je bila ves preostanek polčasa boljša, nenehno je pritiskala na vrata nasprotnika. Courtois se je moral izkazati z obrambami po strelih Andreasa Christensena in Raphinhe, tik pred odmorom pa je moral vendarle priznati premoč po strelu Sergija Roberta. Potem ko gostujoča obramba ni odpravila nevarnosti pred svojimi vrati po predložku Arauja in poskusu Raphinhe, je Sergi Roberto ob bližnji vratnici žogo hladnokrvno pospravil v mrežo za 1:1.

Zadetek Asensia razveljavljen
V nadaljevanju se je igra razplamtela, podjetnejši pa so bili Katalonci, ki so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Po slabi uri igre je strel Roberta Lewandowskega iz obrata v zadnjem trenutku preprečil Eduardo Camavinga. Poljak je malce pozneje poskusil še s "škarjicami", a je žogo poslal na tribune. Lewa je bil še naprej najnevarnejši posameznik Barcelone, v 76. minuti je za las zgrešil Courtoisova vrata. In ko je že kazalo, da bo Barcelona iz minute v minuto bolj pritiskala, je na drugi strani zadel rezervist Marco Asensio. 27-letni napadalec je po lepi akciji Viniciusa in Danija Carvajala rutinirano ukanil ter Stegna, a je bil njegov zadetek po ogledu posnetka VAR razveljavljen. V trenutku podaje ga je v zanko prepovedanega položaja ujel Jules Kounde.

Franck Kessie je v igro namesto strelca prvega zadetka Barcelone Sergija Roberta vstopil v 77. minuti, 15 minut pozneje pa je odločil zmagovalca na el clasicu. Foto: Reuters

Kessie veliki junak v 92. minuti
Ko je že kazalo, da se utegne obračun končati brez zmagovalca in razlika med španskima velikanoma na prvenstveni lestvici ostati 9 točk, je v sodnikovem dodatku drugega polčasa za val navdušenja poskrbel rezervist Franck Kessie. Lewandowski je s podajo s peto lepo v ogenj poslal Alejandra Baldeja, ki je prodrl po levi strani in podal na drugo stran, kjer je Kessie s strelom mimo Antonia Rüdigerja zadel za končnih 2:1.