Veliko veselje na Hampden Parku po zadetku Scotta McTominaya. Foto: EPA

Danska še ni oddala točke v kvalifikacijah in bo zelo verjetno končala na prvem mestu. Škoti imajo po zmagi na razprodanem Hampden paku že štiri točke naskoka pred Izraelom, do konca pa so le še trije krogi.

Izrael je povedel že v 5. minuti, ko je ostrostrelec Eran Zahavi mojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov in poslal žogo pod prečko. To je bil že njegov 26. zadetek na zadnjih 28 tekmah za izbrano vrsto.

Po pol ure je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil John McGinn. Le dve minuti zatem je Izrael znova prevzel vodstvo. Abu Baid je streljal z glavo po podaji iz prostega strela, Craig Gordon je žogo odbil, Munas Dabbur pa jo je potisnil v mrežo.

Lyndon Dykes je zelo slabo izvedel enajstmetrovko, a je nato le izenačil na 2:2. Foto: EPA

V sodnikovem dodatku prvega polčasa so imeli Škoti veliko priložnost za izenačenje. Bibras Natcho je po podaji iz kota podrl Billyja Gilmourja. Lyndon Dykes je slabo izvedel najstrožjo kazen, streljal je preveč po sredini in Ofir Marciano je žogo odbil.

Dykes je hitro popravil vtis. Po podaji iz kota je visoko iztegnil nogo in potisnil žogo v mrežo, zadel pa je tudi branilca Ofrija Arada v glavo. Sodnik Szymon Marciniak ni priznal zadetka, a se je oglasil videosodnik in izid je bil izenačen na 2:2.

Škoti so pritisnili v zadnjih minutah. Marciano je z nogo odbil strel McGinna v 89. minuti. Na sporedu je bilo še šest minut sodnikovega dodatka. V 94. minuti je branilec Jack Hendry z glavo podaljšal podajo iz kota, iz ozadja je pritekel McTominay in s prsmi potisnil žogo v mrežo.

Christian Fassnacht je deset minut po vstopu v igro potrdil zmago Švice. Foto: EPA

Danci še naprej stoodstotni in brez prejetega zadetka
Avstrija je zmagala na Ferskih otokih z 2:0, Danska pa je s štirimi različnimi strelci v prvem polčasu nadigrala Moldavijo. Danci so na vrhu skupine s 26 doseženimi goli, prejeli pa niso še niti enega – edini v evropskih kvalifikacijah.

Švica ugnala Severno Irsko
V skupini C je Švica ugnala Severno Irsko z 2:0, potem ko je gola dosegla ob koncu prvega in ob koncu drugega polčasa. V Ženevi je sodil Slavko Vinčič.

Sodniki so imeli veliko dela predvsem v prvem polčasu. Videosodnik Matej Jug in njegov pomočnik Nejc Kajtazović sta že v 5. minuti razveljavila zadetek Denisa Zakarie, ker je bil pred tem Xherdan Shaqiri v prepovedanem položaju.

Slavko Vinčić je imel veliko dela v Ženevi. Foto: EPA

Vinčić izključil Lewisa
Irci so osem minut pred odmorom ostali le z deseterico. Jamal Lewis je najprej v 23. minuti prejel rumeni karton, ker je za dres povlekel Breela Embola, v 37. minuti pa mu je Vinčić zelo hitro pokazal še drugi rumeni karton. Lewis je na sredini igrišča izvajal avt, dolgo časa je iskal soigralca. Vinčić je to ocenil za zavlačevanje igre in moral je v garderobo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa so Švicarji povedli, ko je Steven Zuber učinkovito zaključil protinapad.

V drugem polčasu so Švicarji zapravili številne priložnosti. V 91. minuti je zmago potrdil rezervist Christian Fassnacht, ki je bil natančen z roba kazenskega prostora. V tej skupini vodi Italija s 14 točkami, Švica jih ima enajst.