Ivan Perišić je odigral ključno vlogo v finalu Coppe Italie: najprej je izsilil 11-m za izenačenje in podaljšek, v katerem je najprej zadel z bele točke, nato pa zabil še izreden evrogol in je bil po koncu pričakovano izbran za MVP-ja finala. Foto: AP

V zadnjem letu dni je Inter postal državni prvak Italije, nato januarja letos osvojil še superpokal, zdaj pa v Rimu na velikem itallijanskem derbiju še 95. izvedbo Coppe Italie. Pokal Italije so sicer prvič odigrali ravno pred stotimi leti, FC Internazionale Milano je osvojil osmo pokalno lovoriko, prvo po letu 2011.

V vsakem polčasu je 37-letni Ljubljančan zbral po tri obrambe in prispeval svoj delež k pokalnemu naslovu. Foto: Reuters

Po 11 letih znova do pokalnega naslova

Na drugi strani branilec naslova Juventus po 11 letih končuje sezono brez ene same lovorike. V državnem prvenstvu imajo Samir Handanović in kolegi še možnost, da ubranijo naslov, a ima mestni tekmec AC Milan dva kroga pred koncem Serie A velike tri točke prednosti.

Inter je povedel že v šesti minuti, sijajen gol je dosegel Nicolo Barella, ki je zadel s pravcato raketo v daljši zgornji kot Juventusovih vrat. V nadaljevanju prvega polčasa se je nekajkrat izkazal vratar in kapetan Milančanov Samir Handanović, ki je ubranil strele Dybale, Vlahovića in De Ligta. Na koncu tekme je Handa zbral šest obramb.

Dvojni udarec stare dame

A v nadaljevanju je Ljubljančan skupaj s celotno obrambo Interja doživel mrk na začetku drugega polčasa. V 50. minuti je po kombinaciji Vlahovića in De Vrija ustrelil Alex Sandro, vmes pa je Morata dovolj pokril Handanovića, da je žoga pristala v golu. Že čez dve minuti so Torinčani vodili: po Interjevem kotu je sledil bliskovit protinapad za 2:1. Bernadeschi je s prsmi sprejel žogo, Dybala pa s podajo v ogenj poslal Dušana Vlahovića. Handanović je njegov prvi strel še branil z obrazom, a odbitek je Srb pospravil v mrežo Slovenca.

Vse do lani je Samir Handanović čakal na prvo člansko lovoriko, zdaj pa je v letu dni z Interjem osvojil vsa tri možna tekmovanja v Italiji, pri tem pa je kot kapetan Milančanov prvi dvignil pokale. Foto: Reuters

Dve 11-m za Milančane

V 80. minuti so modro-črni prišli do najstrožje kazni, potem ko sta Bonucci in De Ligt vkleščila Ivana Perišića. Brezhibni izvajalec enajstmetrovke je bil Hakan Calhanoglu, ki je z bombo poslal žogo pod prečko.

Podaljšek je prinesel dva gola Ivana Perišića. Najprej je De Ligt zakrivil drugo 11-m, tokrat pa je bil hladnokrvni strelec z bele točke Hrvat. Perišić je nato že čez tri minute poskrbel za gol večera, ko je z volejem pometel pajčevino v Juventusovih vratih za ogromno prednost Interja s 4:2.

Visok zaostanek je sprožil incident ob igrišču, kjer je živce izgubil trener Massimiliano Allegri, ki pa je bil zaradi izpada nemudoma izključen.