Max Verstappen je dobil taktični boj z Lewisom Hamiltonom. Foto: Reuters

Uspeh Red Bulla je s tretjim mestom dopolnim Sergio Perez. Mehičan je sicer dobil zadnjo dirko v Bakuju, tako da je Red Bull zdaj slavil že tretjič zapored. Verstappen je tretjič v tej sezoni stopil na najvišjo stopničko. Nizozemec ima v skupni razvrstitvi zdaj 12 točk naskoka pred Hamiltonom.

Taktična zmaga Red Bulla

Dirko je odločila odlična taktika avstrijskega moštva. Ob koncu dirke sta tako imela oba dirkača Red Bulla prednost s svežimi pnevmatikami, kar sta izkoristila za napade v zadnjih krogih. Verstappen je bil v Le Castelletu najhitrejši v kvalifikacijah in na drugem ter tretjem prostem treningu, toda dirke ni najbolje začel. V drugem ovinku je napravil napako, tako da ga je prehitel Hamilton.

Lewis Hamilton je dobro začel dirko, toda v predzadnjem krogu je izgubil dvoboj za zmago. Foto: Reuters

Nizozemec je opravil postanek pred Hamiltonom, po odličnem krogu pa tudi prehitel Britanca. V 33. krogu je šel Red Bullov voznik drugič v bokse. S tem je padel na četrto mesto. Pri Mercedesu so medtem vztrajali pri taktiki z enim postankom, kar pa se jim na koncu ni obrestovalo. Verstappen je v 44. krogu prehitel Valtterija Bottasa – pet krogov pozneje je šel mimo Finca še Perez – in se podal v lov za svetovnim prvakom. Krog in pol pred koncem je švignil še mimo Hamiltona in se odpeljal proti novi zmagi.

"Sezona bi lahko postala odlična"

"To je bila sijajna popotnica za nadaljevanje svetovnega prvenstva, lahko bi postala odlična sezona," je uspeh pospremil Verstappen in dodal: "Taktika dveh postankov je bila odločilna. Celotno dirko sva se tesno borila in mislim, da bo tako tudi v nadaljevanju sezone."

Manj zadovoljen je bil lahko Hamilton, ki je po dveh zmagah, odkar se je Le Castellet vrnil v koledar SP (2018 in 2019) moral prvič priznati premoč tekmecu, a je le našel nekaj pozitivnih točk: "Čestitke Maxu, opravil je odlično delo. Zadovoljen sem z rezultatom, žal sem izgubil eno mesto, a še vedno ni bila slaba dirka. Bomo pa morali v ekipi malo pogledati in poiskati rezerve."

Naslednja dirka bo že čez teden dni v Spielbergu v Avstriji, kjer bo na vrsti prva od dveh zaporednih dirk na istem prizorišču, VN Štajerske.