1. T. GAJSER     SLO/honda          25
 3. R. FEBVRE     FRA/kawasaki       20
 4. J. SEEWER     ŠVI/yamaha         18
 5. G. COLDENHOFF NIZ/gas            16

"Štarta nista bila najboljša, želel bi si, da bi bil bolj v ospredju. V prvem krogu prve vožnje sme trčil s Tonijem in padel v ozadje. Bil sem razočaran, ampak v drugi vožnji sem bil zato bolj zbran. Tokrat sem bolje startal in tudi hitro prišel naprej. Potem sem lahko nadzoroval vožnjo do zmage," je po dirki povedal Gajser.

Na zadnji od treh dirk SP-ja na istem prizorišču, na VN-ju Emilije Romanje, je slavil Italijan Antonio Cairoli, tretji je bil Španec Jorge Prado.

Gajser je bil v kvalifikacijah peti, po štartu pa je bil v prvih ovinkih na šestem mestu. Hitro se je prebil do četrtega in napadal Cairolija, nato pa bil neučakan ob prehitevanju devetkratnega svetovnega prvaka in padel. Zdrsnil je na 11. mesto, na koncu pa se je prebil do petega. Zmagal je Španec Jorge Prado, drugi je bil Cairoli, tretji pa Švicar Jeremy Seewer.

V drugi vožnji je Gajser odpeljal precej bolje, se po tretjini mimo Prada prebil v vodstvo in ga obdržal do konca, za njim je na drugem mestu končal Cairoli, tretji pa je bil Francoz Romain Febvre.

Cairoli vodilni
Na dirki zaradi poškodbe, ki jo je staknil na dirki v sredo, ni nastopil doslej vodilni v SP-ju Nizozemec Jeffrey Herlings. Zdaj je v vodstvu današnji zmagovalec Cairoli z 285 točkami, 278 jih ima Gajser na drugem mestu, Herlings je ostal pri 263 in je zdaj tretji.

Od Gajserja hitrejši le Cairoli

13 novih točk Pancarja za SP
V razredu MX2 je bil Slovenec Jan Pancar v prvi vožnji 16., v drugi pa 13., s čimer je iztržil skupno 15. mesto na dirki in 13 novih točk za SP. Zmagal je Francoz Tom Vialle pred Belgijcem Jagom Geertsom in Avstralcem Jedom Beatonom. Skupno vodi Vialle s 354 točkami, Pancar je 19. z 62.

Motokrosisti bodo imeli zdaj premor do 27. septembra, ko se bo začel naslednji trojček tekem, v italijanskem mestu Mantova bodo do 3. oktobra spet na sporedu tri preizkušnje.