Carlbe Lee Ervin in Tadej Ferme (na fotografiji) sta v zadnjih sekundah zanesljivo izvajala proste mete za Domžale. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so povedli s 14:3 in 26:16, nato pa v uvodu v drugo četrtino nepričakovano popustili. Po uvodnem košu so gostom dovolili delni izid 10:0 in na semaforju se je izpisal izid 27:31.

Najpozneje takrat je bilo jasno, da podcenjevanje in neresen pristop ne bosta obrodila sadov. Gostje pa so že zaslutili priložnost in se po vnovičnem zaostanku niso predajali. Tudi v tretjem delu si domačim ni uspelo priigrati odločilne prednosti, čeprav so povedli z 58:50 in pozneje nekajkrat za sedem točk.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih petih minutah, ko so gostitelji prednost 67:66 spremenili v 74:66. Oshowen Williams je v končnici sicer znižal še na 74:72, a sta Carlbe Lee Ervin in Tadej Ferme v zadnjih sekundah zanesljivo izvajala proste mete. Ervin in Williams sta bila s 17 oz. 18 točkami tudi najučinkovitejša na parketu.

Na drugi sobotni tekmi košarkarji Gorenjske gradbene družbe niso imeli veliko težav na poti do zmage nad Šentjurjem (104:78). Le v prvi četrtini je bil izid tesen, za točko so jo dobili gostje, potem pa je bil promet vse bolj enosmeren in Šenčur si je do konca tekme priigral visoko prednost ter zmagal.