Gorica je dobro odprla tekmo, saj je Tjaš Begić v 17. minuti z močnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo Matka Obradovića.

Avtogol Zirduma, Cipot na pravem mestu
A gostje so v nadaljevanju povsem upravičili vlogo favorita. V 23. minuti je Žan Karničnik poslal predložek z desne strani v kazenski prostor, kjer je Matko Zirdum žogo preusmeril za hrbet svojega vratarja Uroša Likarja. Mura je povedla v 39. minuti. Likar je najprej ustavil strel Luke Bobičanca, a je bil na pravem mestu Kai Cipot, ki je žogo potisnil v mrežo za izid polčasa (1:2).

Mura se je s 14. prvenstveno zmago drugemu Mariboru ob tekmi več približala na točko zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com

Bobičanec s prostega strela presenetil Likarja
Prekmurci so v nadaljevanju še dodali plin. V 54. minuti je po podaji iz kota Jan Gorenc zadel z glavo. Za potezo tekme pa je v 70. minuti poskrbel Bobičanec, ki je izvajal prosti strel s kakšnih 25 metrov z desne strani in presenetil Likarja. Piko na i prekmurskemu pohodu v mestu vrtnic je v 90. minuti postavil Vito Štrakl, ki je ušel domači obrambi in z roba kazenskega prostora matiral Likarja. Končna statistika: posest žoge 52:48 za Muro, streli 8:8, v okvir vrat 5:5.

Zadetki s tekme med Gorico in Muro

V soboto bodo na sporedu tri tekme, ob 16.45 v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju Celje – Maribor. Krog se bo v nedeljo zaključil z obračunom med vodilno Olimpijo in Aluminijem.