Granerud je že 38-krat stal na stopničkah na tekmah svetovnega pokala, a še nikoli na Norveškem. Foto: EPA

Granerud je za 0,6 točke prehitel rojaka Johanna Andreja Forfanga, ki je skočil pol metra manj, tretji je bil Japonec Rjoju Kobajaši, ki je skočil 132,5 m, zaostal pa je že 12,9 točke.

Na tekmo se je uvrstilo vseh šest Slovencev. Lanišek je skočil 131 m in zasedel sedmo mesto.
Na olimpijskem prizorišču iz leta 1994 je bil Žiga Jelar 11. (127,5 m), svetovni prvak iz Planice Timi Zajc 16. (124 m), Lovro Kos 17. (128 m), Domen Prevc 19. (126 m) in Rok Masle 35. (124 m).

Wellinger presenetljivo izpadel
Presenetljivo je izpadel Andreas Wellinger. Nemec, ki je na svetovnem prvenstvu v Planici osvojil srebrno medaljo na srednji skakalnici, je ostal brez torkove tekme. Končal je na 53. mestu, v težkih vetrovnih razmerah je zasedel 53. mesto (104 m).

Granerud prehitel Krafta v seštevku turneje
"Na nedeljski tekmi v Oslu sem v finalni seriji izgubil veliko točk. Na srečo sem jih hitro nadomestil. Skakalnica v Lillehammerju mi precej bolj ustreza, na Holmenkollnu ne treniramo. Na treningu sem imel težave, ko je snežilo, v kvalifikacijah pa mi je šlo precej bolje," je povedal Granerud, ki je iam v seštevku norveške turneje 2,7 točke naskoka pred Stefanom Kraftom. Lanišek na tretjem mestu zaostaja 14,9 točke.

Torkova tekma se bo začela ob 16.10. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.