Mason Greenwood, mož odločitve na Old Traffordu. Foto: EPA

Gostitelji so izkoristili poraz Leicester Cityja proti Manchester Cityju in se od lisic malce odlepili na drugem mestu. Za osvojitev naslova prvaka bi potrebovali velik čudež, a za zdaj jim kaže odlično za naslov podprvaka.

Danny Welbeck, ki je za Manchester United igral med letoma 2008 in 2014, je dosegel prvi zadetek na tekmi. 30-letnik, ki se je Brightonu pridružil 18. oktobra lani, je postal prvi nogometaš v zgodovini, ki je po odhodu iz Uniteda rdečim vragom zabil tri gole. Foto: EPA

Welbeck zabil nekdanjemu klubu
Igra rdečih vragov je bila v prvem delu sila neprepričljiva. Še več, varovanci Oleja Gunnarja Solskjearja prvič po letu 2019 v prvem polčasu prvenstvene tekme niso niti enkrat sprožili v okvir vrat tekmeca (Mason Greenwood je sicer že takoj na začetku zadel vratnico). Povsem drugače so prvi del tekme na Old Traffordu odigrali nogometaši Brightona, ki so v 13. minuti tudi povedli. Po izgubljeni žogi Paula Pogbaja se je med strelce vpisal nekdanji Unitedov član Danny Welbeck, ki je iz neposredne bližine z glavo brez težav pospravil odbito žogo v mrežo. Brighton je v obrambi igral zbrano in odločno, v napadu je gostiteljem povzročal veliko preglavic. V sodnikovem dodatku je Marcus Rashford v zadnjem trenutku s pomembnim blokom preprečil veselje Jakuba Modra, ki je nevarno sprožil s polvolejem.

Brighton & Hove Albion je eden najljubših tekmecev Marcusa Rashforda, ki je klubu z juga Anglije v Premier ligi zabil že štiri gole. Le proti Leicester Cityju je uspešnejši (pet zadetkov). Foto: EPA

Rashford izenačil v 62. minuti
V nadaljevanju so rdeči iz Manchestra zaigrali izrazito bolje, zavladali so na sredini igrišča, v 52. minuti je za prvi strel v okvir vrat poskrbel Rashford, ki je z razdalje sprožil naravnost v vratarja Roberta Sancheza. Ta je dvoboj dobil, drugega pa z angleškim reprezentančnim napadalcem po dobri uri igre izgubil. Po podaji Bruna Fernandesa je sprožil 'iz prve' in s plasiranim strelom v oddaljeni kot izenačil na 1:1. Kmalu zatem je po hitri akciji zapretil še Greenwood, a je bil ob bližnji vratnici za las nenatančen.

Jose Mourinho je s Tottenhamom remiziral v Newcastlu. Foto: EPA

United je v zadnji četrtini tekme vneto iskal zmagoviti zadetek, našel pa ga je v 83. minuti, ko je po Fernandesovi podaji Pogba poskusil z volejem. Žogo je slabo zadel, a akcijo je spremljal Greenwood, ki se je vrgel naprej in z glavo dosegel zmagoviti zadetek.